Санкції – це не покарання, а лише сигнал
Президент Петро Порошенко розповів, яке покарання чекає на Росію за порушення міжнародного законодавства та викрадення українських моряків і морських суден.
Президент України Петро Порошенко 12-13 грудня перебував з робочим візитом у Брюсселі (Бельгія) в рамках засідання Європейської Ради.
В ході засідання мова йшла про агресію РФ у Керченській протоці. Про це президент написав у Twitter.
За словами Порошенка, російським кораблям можуть заборонити заходити у порти Європейського Союзу та США. Перемовини з міжнародними партнерами про можливу заборону вже розпочалися.
"З міжнародними партнерами ми вже почали обговорювати можливості скасувати дозвіл кораблям РФ заходити до портів ЄС та США", – йдеться у пості президента.
Крім того, обговорюється можливість подальшого розширення санкцій проти Росії за агресію в Азовському морі.
Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
"Санкції – це не покарання. Покарання буде за рішенням судів за порушення міжнародного законодавства. Санкції – це сигнал для РФ – негайно і безумовно повернути українських моряків та кораблі і відновити свободу судноплавства", – написав Порошенко.
Зазначимо, що 12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, в якій закликав країни ЄС закрити для російських суден, які прибувають з Азовського моря, доступ до портів Євросоюзу до того часу, поки Росія не звільнить прохід Керченською протокою в Азовське море.
Лідери держав та урядів усіх 28 країн-членів Європейського Союзу заявляють про готовність посилити підтримку постраждалих областей України через блокаду Росією судноплавства в Азовському морі.
Про це йдеться у висновках саміту ЄС у Брюсселі стосовно багаторічної програми фінансового розвитку та зовнішніх відносин, опублікованих на сайті Ради ЄС.
"Європейська Рада висловлює свою крайню стурбованість стосовно загострення в Керченській протоці і Азовському морі та порушення Росією міжнародного права. Вона знову підтверджує свою відданість міжнародному праву, суверенітету, територіальній цілісності України та програмній політиці ЄС невизнання незаконної анексії Криму", – наголошується у документі.