Дата нової контрнаступальної операції ЗСУ залежить від того, коли Україна отримає все необхідне озброєння, яке пообіцяли надати союзники.
Про це заявив військовий експерт Олег Жданов в ефірі свого youtube-каналу.
“Постачання зброї відбувається відповідно до графіка. Пам’ятаєте, генерал Міллі зустрічався з генералом Залужним. Ось там узгоджувався план постачання. Тому все чітко розплановано. На території Європи вже є ешелони з технікою, які рухаються на Схід. Поки ми не отримаємо весь пакет допомоги, нема сенсу починати активні бойові дії. Адже саме тієї техніки, яку ще не доправили до України, може не вистачити для досягнення успіху під час контрнаступу”, – зазначив Жданов.
Ні для кого не секрет, що наприкінці 2022 року чимало іноземних ЗМІ прогнозували новий потужний контрнаступ ЗСУ навесні нового року.
Водночас На думку Олексія Гетьмана, підв’язувати наступальні дії виключно до тієї техніки, яку нам нададуть союзники, а може, не нададуть, а може, нададуть, але не у тій кількості, не є дуже правильним.
Високопосадовці США радять Україні не починати контрнаступ, доки вона не отримає останньої партії американської зброї, а українські військові не пройдуть відповідні навчання. Наскільки Україна готова до контрнаступу та коли це може статися, в інтерв’ю ТСН.ua розповів військовий аналітик, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман.
“Вони (високопосадовці США – ред.) кажуть правильно, але в наших Збройних силах все відбувається трошечки по-іншому. Починати наступальні дії до того, як ми отримаємо техніку західних партнерів не зовсім правильно, тому що будуть зайві втрати з нашого боку, нам буде важче це робити. Хоча ми й без цієї техніки вже робили щонайменше два потужних наступи. Без додаткової техніки, яку нам мають надати після Рамштайну-8. Ми атакували і в Харкові, ми атакували й в Херсоні. І ми атакували доволі успішно”, – сказав Гетьман.
Військовий експерт зазначив, що, дійсно, потрібен певний час, щоб цю техніку опанувати, але не такий час, який зазвичай використовують американські або інші НАТОвські військовослужбовці, бо у них там певні протоколи та процедури. А в ЗСУ так не роблять, принаймні під час війни.
“Ми з коліс можемо поставити цю техніку на озброєння і з коліс одразу її використовувати. Ми дуже швидко можемо її опанувати. Умовно кажучи, навіть під час бойових дій ми дуже швидко можемо це зробити. Я думаю, що з одного боку вони (високопосадовці США – ред.) правильно кажуть, що треба почекати, поки буде додаткова техніка. Звісно, коли буде багато важкої техніки, нам буде простіше. А з іншого боку, давайте все ж таки не давати вказівки нашому Залужному, він дуже добре розуміється, як це правильно робити, і коли він спланує, і Генеральний штаб наш, робити наступальні дії, тоді ми і будемо це робити”, – наголосив він.
На думку ветерана, підв’язувати наступальні дії винятково до тієї техніки, яку нам нададуть західні союзники, а може, не нададуть, а може, нададуть, але не у тій кількості, не є дуже правильним.
“Я думаю, наші військовослужбовці вже все зрозуміли, що відбувається і на що можна очікувати. Тому вони будуть дуже вдячні за допомогу, але я впевнений, що планують, в тому числі наступальні дії, і без цієї допомоги. Про що дуже обережно сказав президент Зеленський: “Ну, ні так ні. Все одно ми переможемо”. Я думаю, що він саме на це і натякнув”, – резюмував Олексій Гетьман.