Речник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки, Меттью Міллер, під час брифінгу відреагував на заяву російського лідера Володимира Путіна щодо наміру створення «демілітаризованої зони» в Україні.

Міллер відзначив, що Росія повинна негайно вивести свої війська з території України, якщо вона дійсно цікавиться створенням такої зони.

Він наголосив, що йому важко зрозуміти, як можна створити таку зону між РФ та Україною, коли російські війська перебувають на території України.

«Досить складно організувати демілітаризовану зону, коли російські війська продовжують діяти на українському боці кордону, і президент Путін неодноразово давав зрозуміти, що він не змінив своєї мети – завоювати та підкорити Україну», – наголосив Міллер.

Зазначимо, що раніше Володимир Путін заявив, що Росія намагається створити «демілітаризовану лінію» на території України.

«Ця лінія має бути на такому віддаленні від нашої території, яка б забезпечила безпеку, маючи на увазі далекобійні засоби іноземного, насамперед виробництва», – заявив Путін і додав, що українці начебто застосовують такі засоби «для обстрілу мирних міст».

За його словами, російські військові підрозділи саме займаються «тим, що відсувають противника від життєво важливих населених пунктів Російської Федерації».

«Так і робитимемо. І це головний мотив наших хлопців, які воюють і життям своїм ризикують – захистити батьківщину, захистити наших людей. Відсуватимемо», – цинічно заявив Путін.

Очевидно, що такі заяви Путіна не більше ніж вологі мрії. А заява з США це підтверджує — президенту РФ реалізувати свій божевільний план не вдасться.