Українська протиповітряна оборона за півгодини збила три російські вертольоти Ка-52. Про це повідомляють Повітряні сили ЗСУ.

Зазначається, що три російські Ка-52 були збиті з 00:00 до 00:30 24 січня підрозділами зенітних ракетних військ. Це сталося на східному напрямку.

Зазначимо, що Ка-52 “Алігатор” – російський вертоліт нового покоління, що експлуатується з 2011 року. Має гармату з лазерним наведенням, протитанковий ракетний комплекс та інше озброєння. Вартість одного вертольота – близько $16 млн. Російська пропаганда називала його “літаючим танком”.

За даними Генштабу ЗСУ на східному напрямку армія рф почала дедалі частіше використовувати авіацію. Але шансів повернутись на аеродроми у росіян невеликі. Зенітні підрозділи збивають російські літаки та гелікоптери в українському небі. До того ж інтенсивність боїв на Донеччині дуже щільна і росіяни часто залітають у зону, де їх ліквідують підрозділи ЗСУ.

Також, Російські окупанти намагаються створити нову авіабазу в Бердянську. Вони вже навіть почали розміщувати там свої вертольоти. Про це повідомляє OSINT-розслідувач Бенджамін Піттет.

Він також опублікував супутникові знімки, що підтверджують це. На цих знімках можна побачити аеропорт в Бердянську. Там росіяни розмістили мінімум 17 ворожих вертольотів.

Окупаційні війська будують різні фортифікаційні споруди. Розслідувач вважає, що цю авіабазу створюють на зміну бази в Чаплинці, яку українські захисники можуть знищити HIMARSами.