Відомий як «Херсонський трикутник», цей регіон став справжньою проблемою для російських окупантів. Підтримувати свої військові формування на лівому березі цього району виявилося вкрай складним завданням для агресорів, а забезпечити їх усім необхідним виявилося ще складніше.
Таку думку озвучив сьогодні, 1 листопада, військовий експерт Сергій Грабський в ефірі українського телеканалу. За словами експерта, цій частині фронту раніше росіяни приділяли стільки уваги, як, наприклад, Запорізькому напрямку.
“Цьому Херсонському трикутнику противник не приділяв так багато уваги, як приділяв, припустимо, Запорізькому напрямку. Об’єктивно неможливо розподілити всі ресурси рівномірно по всій зоні бойових дій. Є певні пріоритети. Зараз вони змушені маневрувати і намагаються наростити ресурси свого угруповання, яке оперує на лівому березі Дніпра в Херсонській області!”, — зазначив Грабський.
Він наголосив, що там досить обмежена кількість можливих шляхів сполучення, комунікаційних напрямків. Тому противнику досить складно здійснювати масове перекидання ресурсів.
“Тому що з Криму фактично йдуть два шляхи — Чонгар і Перекоп. Більше там нічого немає. За наявності та достатньої кількості ударних засобів з українського боку ми можемо наносити регулярні удари. І регулярно це робимо, послаблюючи можливості ворога щодо перекидання ресурсів”, — сказав гість ефіру.
Він також звернув увагу, що місцевість у цьому регіоні досить специфічна — відкритий степ. І приховати будь-яке переміщення сид і техніки досить складно.
“Противник змушений використовувати невеликі групи для того, щоб здійснювати підвезення всього необхідного. Вони мають зосереджувати техніку, здійснювати вночі перевезення, що теж ускладнює доставку. Херсонський трикутник, який утворився на лівому березі області, є, власне, прокляттям для супротивника, оскільки утримати його досить складно, а забезпечувати — ще складніше”, — резюмував Грабський.
Раніше генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж повідомив, що Збройні сили України (ЗСУ) продовжують створювати передумови для формування плацдарму на лівому березі Херсонської області.
“У першу чергу, ми з’ясовуємо позиції противника, де він готовий створити потужні укріпрайони. І перспектива, що ми замикатимемо не тільки південний напрямок прямо до Мелітополя, а й заходитимемо на лівий берег Дніпра, є: системні висадки десантів, більш потужні формати Сил спеціальних операцій, які можуть зайти на лівий берег і створити передумови замикання угруповання Запоріжжя-Херсон загалом”, — сказав він.
Маломуж наголосив, що лівобережжя Херсонської області має важливе стратегічне значення для звільнення всього півдня України.
“Наразі важливо провести операції з виявлення вогневих засобів і сил противника, які вони намагаються там додатково розміщувати для недопущення нашої висадки і, звісно, фіксація, можливого переміщення військ у різні точки лівого берега”, — пояснив він.
Згідно з його словами, російська армія перекинула багато сил на Запорізький напрямок — до Токмака і Мелітополя з Херсонської області.
“Зараз вони, звичайно, змушені або повертати частково, або додавати резерви, але резервів у противника мало. Вони не можуть підтягнути великі кошти, хоча напрямок є більш стратегічно важливим навіть, ніж східний загалом. Тому, думаю, що ми розбалансовуємо сили противника, знищуємо, і, відповідно, створюємо передумови для формування плацдарму на перспективу”, — підсумував Микола Маломуж.