Детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) оголосили підозри трьом затриманим, які пропонували великий хабар голові Фонду держмайна Дмитру Сенниченку.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу НАБУ.

Повідомляється, що затриманим на передачу 50 тис. доларів повідомили про підозру у пропозиції великого хабара посадовій особі, яка займає особливо відповідальне становище. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

За даними слідства, підозрювані запропонували Сенниченку 5 млн доларів за призначення директора Одеського припортового заводу. Передбачається, що новий директор повинен був брати участь у подальших корупційних схемах.

Нагадаємо, 29 січня, під процесуальним керівництвом прокурорів САП детективами НАБУ затримано трьох осіб, які намагались надати хабар у розмірі $5 млн голові Фонду державного майна України

Про це повідомляють ЗМІ з посиланням на пресслужбу САП.

“Слідством встановлено, що восени 2019 року вказані особи запропонували голові Фонду державного майна України $5 млн неправомірної вигоди в обмін на призначення на посаду директора ПАТ “Одеський припортовий завод”, 99,5% акцій якого належать державі, наперед визначеної особи та сприяння у здійсненні господарської діяльності з вказаним підприємством”, – йдеться у повідомленні.

Їх було затримано одразу після надання першої частини неправомірної вигоди у сумі $50 тис.

Тоді вирішувалося питання повідомлення їм про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст.369 Кримінального кодексу України.

Розслідування наведених фактів НАБУ та САП розпочали за заявою голови ФДМУ та здійснюють його із листопада 2019 року.

Варто зазначити, 19 вересня, Верховна Рада України ІХ скликання підтримала кандидатуру Дмитра Сенниченка на посаду очільника Фонду державного майна

За відповідне рішення проголосували 238 нардепів

Кандидатуру Сенниченка на розгляд Верховною Радою вніс уряд.

Відомо, що новий очільник Фонду держмайна починав працювати у Нацбанку. З 1997 року він займався управлінням проєктами групи Світового банку у фінансовому секторі.

Окрім того, Сенниченко був членом міжвідомчої робочої групи з вступу України до Світової організації торгівлі.

У 2000-2001 роках обіймав посаду міжнародного секретаря у службі прем’єр-міністра України, де він відповідав за розбудову та підтримку міжнародних зв’язків, співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями та інвесторами.

Також він був заступником директора від України в Чорноморському банку торгівлі та розвитку.

До 2018 року новий очільник Фонду держмайна обіймав посаду директора з управління нерухомим майном та інфраструктурою в “Укрпошті”.