Напевно всі пам’ятають емоційну заяву президента Володимира Зеленського до Порошенка і Ко через те, що ось уже майже два роки, як пішов з життя Леонід Каденюк і досі немає облаштованої могили та пам’ятника.

Президент тоді не кидав слів на вітер. Ось що сталося.

Президент України долучиться до створення пам’ятника першому космонавту незалежної України, Герою України Леоніду Каденюку.

«Славетна постать Леоніда Каденюка назавжди вписала нашу країну в історію дослідження космосу та зміцнила міжнародний авторитет держави. На похованні Леоніда Костянтиновича було чимало політиків найвищого рівня, та ніхто з них не спромігся вирішити питання належного вшанування пам’яті великого українця.

Таке ставлення до власних героїв з боку держави є неприпустимим. Ми це змінимо», – зазначив Президент.

28 січня, у день народження Леоніда Каденюка, Володимир Зеленський доручив уряду вирішити питання щодо фінансування меморіалу.

Наявний у чинному законодавстві механізм є досить складним і забюрократизованим, а отже, може затягнути процес створення пам’ятника за державний кошт на декілька років. Президент вважає, що такий шлях не підходить.

«Ми не можемо й не будемо чекати ще два, три або чотири роки, щоб на могилі Героя України нарешті з’явився пам’ятник. Ми зробимо це за особисті кошти», – сказав Глава держави.

Архітектурний проект монумента існує давно. Сім’я Каденюків розробила його самостійно. Він висловлює шану Леоніду Костянтиновичу як батькові та патріоту своєї країни. Для збору коштів на встановлення пам’ятника родина також створила власну громадську організацію та благодійний фонд.

Глава держави спільно з працівниками Офісу Президента та уряду зробить внесок у благодійний фонд і сприятиме організації встановлення монумента.

Відкриття пам’ятника заплановане на 19 листопада – дату, коли Леонід Костянтинович здійснив політ на шатлі «Колумбія».

Крім того, готується серія державних ініціатив з ушанування пам’яті видатного українського астронавта. Наразі розробляється концепція проекту вшанування його пам’яті, над створенням якої спільно працюють Офіс Президента й Міністерство культури та інформаційної політики. Її втілення заплановане до 70-річчя Леоніда Каденюка.

Як відомо, що у січні цього року, українці були вражені промовистою заявою від президента.

“Президент нагадав, що Каденюку виповнилося б 69 років. “На жаль, я дізнався, що майже через два роки після смерті Леоніда Костянтиновича й досі немає облаштованої могили та пам’ятника”, – сказав він.

Зеленський наголосив, що на прощанні з ним у 2018 році були політики найвищого рівня, та за весь цей час держава не спромоглася вирішити питання належного вшанування пам’яті великого українця.

“Як мені відомо, проєкт меморіалу існує. Фінансування держава бере на себе, про це вже домовилися з урядом”, – зазначив тоді глава держави.