Хоча підтримка України з боку західних країн, зокрема США, нині зростає, вона все ще є надто повільною, вважає Джон Гербст, досвідчений дипломат, колишній посол США в Україні та голова центру Євразії в The Atlantic Council.

Таку думку Гербст висловив в інтерв’ю НВ, наголосивши, що насправді побоювання роздратувати Володимира Путіна є марними, тоді як забезпечення України максимальною та швидкою військовою підтримкою було б на користь США і НАТО загалом.

Експосол нагадав, що навіть коли Україна продемонструвала здатність захищати себе в перші місяці війни, «адміністрація Байдена продовжувала бути дуже повільною та нерішучою у задоволенні українських потреб».

«Нині підтримка України зростає, але вона все ще повільна та нерішуча. Ми вже мали б відправити вам винищувачі, ми вже мали б поставити вам достатню кількість РСЗВ, необхідні компоненти ППО, танки, техніку у більших обсягах і більш сучасну, ніж поставляється зараз. Усьому цьому перешкоджають загальна нерішучість, звичний страх роздратувати чи спровокувати Путіна, що стратегічно не має сенсу», — переконаний Джон Гербст.

За його словами, більшість людей у США розуміють, «що це на користь Америці – забезпечити Україні можливість перемогти у цій війні — рано чи пізно». «Тому так важливо поставити Україні ту зброю, яка їй потрібна і яку ми досі не поставляємо», — наголосив він.

Гербст також визнав, що Росія дійсно постійно намагається йти шляхом ескалації ситуації в Україні. «Але якщо вона вийде на кордон країн НАТО та почне атакувати їх, ми що теж стоятимемо і дивитимемося, як Росія руйнує НАТО тільки, щоб не ескалувати ситуацію? Якщо ми вже розуміємо, що Путін загрожує НАТО, то наше завдання має полягати в тому, щоб зупинити Путіна в Україні», — наголосив американський дипломат.

Пол Массаро впевнений, що Києву треба мати можливість знищувати командні пункти та склади з боєприпасами на території країни-агресора та в окупованому Криму.

Україні слід дозволити завдавати ударів по військових об’єктах на території Російської Федерації, Білорусі та окупованого Криму. Про це в себе у Twitter написав офіційний радник урядової комісії США з безпеки та співробітництва в Європі Пол Массаро.

“Україні має бути дозволено завдавати ударів по військових об’єктах в окупованій Білорусі, окупованому Криму та Росії”, — зокрема написав Массаро.

До цього він також сказав, що перемога України — це “добре для українців, добре для росіян, добре для європейців, добре для американців, добре для всього світу”.

Як вважає американський політик, Україні треба надати більше установок HIMARS.

“Дайте [Україні] далекобійні ракети. Повна українська перемога не за горами”, — прокоментував він.

Артилерія, що поставляється США, в тому числі РСЗВ, допомагає обороні України. Про це пише американська преса, закликаючи наростити поставки HIMARS ЗСУ.

Як йдеться в матеріалі впливового видання The Washington Post, нещодавно президент США Джо Байден відповів на нові погрози Володимира Путіна: він оголосив про додатковий пакет військової допомоги Києву на суму $400 млн, який включає в себе ще чотири реактивні системи залпового вогню HIMARS.

Таким чином, загальна кількість американських HIMARS, переданих Україні, збільшиться до 12; уряди Німеччини і Великобританії пообіцяли поставити аналогічні системи.

Журналісти пишуть, що тактично війна в Україні перетворилася на “криваву артилерійську дуель, в якій Росія утримує перевагу через перевагу в кількості систем озброєння і боєприпасів”.

Підкреслюється, що система HIMARS, здатна запускати точно націлені ракети на дальність більше 40 миль [65 км], може допомогти Україні чинити протидію примітивним атакам Москви, в першу чергу за рахунок підриву складів з боєприпасами.

Автори впевнені в тому, що нарощування поставок HIMARS — правильний крок у довгостроковому, стратегічному сенсі, оскільки єдина надія на можливий мир на вигідних для України умовах полягає в тому, щоб зробити цю війну занадто дорогою для Путіна.