На Бахмутський напрямок російські окупанти стягнули “збірну солянку” різних сил та засобів. Це трохи сповільнило наступ ЗСУ, однак наші бійці продовжують атакувати ворога.
Таку думку одному з українських ЗМІ озвучив військовий експерт Олег Жданов.
За його словами, ЗСУ сковують та знищують велику кількість російських військ на Бахмутському напрямку.
Жданов підкреслив, що велика кількість різних сил та засобів загарбників на Бахмутському напрямку трохи сповільнила наступ ЗСУ, але така ситуація теж нас влаштовує.
На деяких ділянках ми перейшли до активної оборони. Ми продовжуємо атакувати. Фактично там ми перемелюємо і сковуємо доволі велику кількість військ (російських – ред), – пояснив він.
На думку військового експерта, сьогодні Куп’янський, Лиманський та Бахмутський напрямки відіграють головну роль у плані сковування окупантів.
“Там вони фактично все повводили у бій, а виводити з бою – це дуже важко. Це у будь-якому випадку ослаблює війська, які беруть участь у бойових діях. Це дає нам гарантії того, що з цих трьох напрямків жодного підрозділу не буде перекинуто на Таврійський напрямок”, – вважає Жданов.
В той же час, не менш важлива робота відбувається на півдні. Зокрема пошкодження мостів, що з’єднують окупований Крим із материковою Україною, сильно позначиться на логістиці російських окупантів. Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
“Логістика через Чонгар іде, постачання боєприпасів, постачання паливно-мастильних матеріалів, сил і засобів. Перерізаємо логістику і вже материковий південь не отримує достатньої кількості постачання. У цьому-то якраз і весь сенс. У період активних бойових дій поставки дуже важливі. Є певні свої резерви, є склади, які ще не відчули на собі ефект лінзи, але всьому свій час. Є знову-таки і мобільні склади, які вони перевели на колеса. Але в період активних бойових дій вони дуже швидко вичерпуються, і їхнє поповнення — це важливе завдання”, — сказав він.
За словами Коваленка, у разі неробочих автомобільних доріг через Чонгар для росіян залишається можливість забезпечувати військових через Армянськ — це, у кращому разі, додаткові 170 кілометрів шляху й дуже проблематична логістика з гаком на Мелітополь.
“Тому все це комплексно впливає на їхню можливість компенсувати втрати, забезпечувати свої передові підрозділи необхідною кількістю боєприпасів пропорційно і так далі, тощо. А коли виникають такі проблеми, не те щоб наступати, оборону не можеш тримати, хоча вони і так, як ми бачимо, оборону з великими труднощами тримають. І все одно їм доводиться відступати попри те, що чисельно у них перевага і не тільки”, — зазначив військово-політичний оглядач.
На його думку, цей тиждень покаже ланцюжок подій, які в короткостроковій перспективі вплинуть на динаміку трьох із п’яти плацдармів.
“Просто аналізуючи ту ситуацію, яка складається, наприклад, у Запорізькій області за лінією бойових зіткнень, аналізуючи ланцюжок інших подій, ті ж самі чонгарські мости про себе знову нагадали… Плюс події в Донецькій області, район Бахмута і не тільки Бахмута. Знову-таки напрямок на Старомлинівку по Мокрих Ялах. Усе це говорить про те, що дійсно ми найближчим часом станемо свідками деяких подій, які, скажімо так, будуть у короткостроковій перспективі трампліном”, — переконаний Коваленко.
А в довгостроковій перспективі цей момент може стати вирішальним рушієм у питання звільнення тимчасово окупованих територій України.