У воєнному плані найближчі тижні не зможуть стати переломними у війні проти росії, оскільки найімовірніше ескалація бойових дій відбудеться навесні, коли рф спробує знову піти у масштабний наступ. Зараз же окупанти не готові до потужного наступу через брак ресурсів.

 

 

Таку думку в коментарі “Телеграфу” висловив політолог, військовослужбовець ЗСУ Кирило Сазонов, оцінюючи відповідну заяву голови Євроради Шарля Мішеля.

Напередодні єврочиновник спрогнозував, що наступні кілька тижнів нібито можуть стати вирішальними у повномасштабній війні, що розв’язана російськими окупантами.

“Звісно, Шарль Мішель поважна особа, він все-таки європейський політик, одначе він людина цивільна. У даному випадку я схильний довіряти військовим, у першу чергу українським.

Наприклад, тому ж Головному управлінню розвідки, яке має набагато більше даних, аніж хтось інший.

До того ж має ще і досвід роботи з цими даними у контексті саме нашої території та конкретного супротивника, аж до психологічних портретів генералів рф (можливо, навіть полковників).

Тож Кирило Буданов говорить про зовсім інші строки. Саме виходячи з цього, бачу іншими ці строки і я”, — каже Сазонов.

Як нагадав політолог, Буданов раніше прогнозував, що переломною буде весна — початок літа 2023 року, “і це, скоріше за все виглядає логічним, тому що ми бачимо, що росія поставила на карту все” і зараз готується до нової спроби наступу.

“В принципі, Валерій Залужний всіх, напевно, налякав, сказавши, що буде великий наступ росії. Це — очевидно, адже росіяни поставили на карту все, що змогли, і вони обов’язково полізуть.

Загалом, вони робитимуть стільки спроб наступати, скільки ми їм дозволимо. Вони проведуть мобілізацію, полагодять якусь техніку, щось навезуть куди-зможуть. Одними ракетними ударами справа, звичайно, не обмежиться. Вони полізуть ще раз. Очевидно, якщо вони це зроблять через два-три тижні, вони не встигнуть зібрати сили.

Якщо ж вони навесні підуть знову в наступ, і ми зламаємо їхній хребет, тобто зірвемо цей наступ (розгромимо наступальне угрупування, як розгромили минуле) та перейдемо у контрнаступ, маючи вже достатньо техніки від наших західних партнерів, тоді вже можна казати, що перемога вже видна.

Це — думка ГУРу, і я, як рядовий, схильний йому довіряти. Я не бачу, щоб найближчі два-три тижні були вирішальними. Ані ми не зламаємося за цей час, і росію ми не дотиснемо за 2-3 тижні”, — пояснює Кирило Сазонов.

Своєю чергою директор Українського інституту політики Руслан Бортник пояснює виданню Коментарі:

“Український і польський президенти говорять, швидше за все, про те, що найближчими тижнями-місяцями можливий новий повномасштабний російський наступ. Причому не лише в районі Донбасу, а й на інших напрямках.

І тому потрібна сьогодні максимальна концентрація західних союзників, постачання нам танків, бронемашин, авіаційних та артилерійських систем – для того, щоб Україна була готова відбивати масовані атаки стани-агресора”.

На думку Руслана Бортника, лютий-квітень стане певною мірою вирішальним періодом у цій фазі війни. І після нього вже визначаться переговорні позиції сторін.

“Паралельно ми бачимо, що Росія продовжує наполягати на визнанні захоплення нею українських територій. Що, як зазначив учора держсекретар США Ентоні Блінкен, є нездоланною перепоною для початку переговорного процесу.

Тобто позиція, за якою за РФ закріплюється українське Приазов’я чи Донбас, є неприйнятною ні для Києва, ні для Вашингтона. І вони не мають наміру розпочинати будь-який діалог з Москвою в такому ракурсі.

Саме тому, – констатує експерт, – ми знаходимося напередодні вирішальних боїв цього етапу війни, після чого буде визначено нові позиції, з якими сторони сядуть за стіл переговорів улітку-восени цього року”.