В Україні з 1 січня 2019 року мінімальну зарплату збільшать до 4 173 грн, що прямо стосуватиметься 24% офіційно працевлаштованих громадян.

Такі дані представив на своїй сторінці в Facebook керівник приватного інвестиційного фонду Володимир Компанієць. За його інформацією, в країні 10% офіційно працевлаштованих громадян нараховують зарплату понад 16 184 грн. При цьому 7,4% в жовтні була нарахована мінімалка.

Компанієць також підкреслив, що відтепер будь-хто може легко перевірити, скільки офіційно заробляє в порівнянні з іншими українцями. При цьому потрібно знати лише розмір нарахованої зарплати в жовтні 2018 року.

"Якщо суму нарахованої зарплати ви не знаєте, то берете суму офіційної зарплати, отриману вами на руки в жовтні, і множите її на 1,2422. Так ви дізнаєтеся суму, яку вам нараховував роботодавець до відрахування податку на доходи та військового збору. Потім ви дивитеся в якому ви діапазоні, нижня межа цього діапазону покаже у скількох відсотків українців зарплата менша, ніж у вас", – пояснив аналітик.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Він також додав, що в таблиці чітко видно "ефект зарплат в конверті" – чим менше у людей зарплата, тим менший у них відбувся приріст офіційної зарплати за останні півроку.

Варто зазначити, що в Україні менше 4 тис. грн заробляє кожен п'ятий українець. Відповідно, після того, як мінімалка з січня 2019 го збільшиться з 3723 до 4173 грн, кожен п'ятий офіційно працює отримає надбавку від 173 до 450 грн (залежно від рівня заробітної плати).