До березня 2023 року проблема з наявністю в російській армії боєприпасів, зокрема артилерійських, стане дуже явною.

Про це повідомив в начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в інтерв’ю під час інформаційного телемарафону. За його словами, запаси боєприпасів у росіян скоротяться до 30%.

“Вони вже давно пішли ва-банк. Це питання так широко зараз ще не тиражується, але в них вже з’явилися значні проблеми зі звичайними видами озброєння, мається на увазі з артилерійськими боєприпасами, там теж буде катастрофа. Ну давайте казати так: до березня проблеми з боєприпасами будуть дуже явні”, – сказав керівник ГУР МО.

За словами Буданова, через брак боєприпасів навесні кількість застосованих російськими загарбниками за добу боєприпасів впаде до 10-15 тисяч. Своєю чергою, зазначив Буданов, Росія не прораховувала те, що війна буде займати багато часу. Через це вона була вимушена скоротити кількість боєприпасів, яку раніше застосовувала за добу. Цей показник впав з 60 тисяч на початку повномасштабного вторгнення до 19-20 тисяч зараз, зауважив очільник ГУР.

“Все, на що вони можуть зараз розраховувати, – це свій залишок та власні виробничі потужності… Такий обсяг (20 тисяч боєприпасів на добу) не здатний забезпечити увесь світ в цілому. Це ненормальна кількість”, – додав Буданов.

Він пояснив, що на добу Збройні сили України застосовують ту кількість боєприпасів, яку генерують три європейські країни за місяць. Раніше речник Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий припустив, що в російській армії ще не настав “снарядний голод”, але системна робота українських артилеристів та інших підрозділів ЗСУ змушує окупантів ускладнювати логістику з підвезення і зберігання боєприпасів.

“На жаль, в них ще не снарядний голод, проте можна констатувати, що все-таки системна робота українських артилеристів і інших підрозділів змусила їх ускладнити їхню логістику. І вони вже бояться менше ніж за 100 км від передової розвантажувати свої артилерійські склади”, – сказав Череватий.

Він додав, що постійна інтенсивна стрільба з усіх видів артилерії виснажує запаси противника.

“Вони вже з більш дальніх регіонів везуть запаси своїх артилерійських снарядів, що звичайно грає нам на руку і показує, що в них теж є якась межа тих запасів, які вони можуть доволі вільно використовувати. Вони, думаю, змушені з цим рахуватись, і є дані нашого Головного управління розвідки, що вони і в Білорусі беруть вже боєприпаси, і з іншими країнами ведуть перемовини”, – підкреслив Череватий.

Речник східного угруповання військ зазначив, що ворог зазнає колосальних втрат на східному напрямку фронту та, попри використання всіх засобів ураження – артилерії, системи залпового вогню, танків, авіації, не може прорвати нашу оборону.

“Проте головне йому не вдається – не вдається прорвати нашу оборону, вийти в тил, вийти на оперативний простір і далі рухатися, щоб окуповувати наш Донбас. І найголовніше, що ворог несе при цьому колосальні людські втрати й втрати у техніці. У них щодоби фактично батальйон, плюс-мінус 500 осіб за добу, це неймовірні втрати для сучасної армії”, – акцентував Череватий.