Із колишніх президентів України довічне грошове утримання виплачують лише Віктору Ющенку. Перший глава незалежної Української держави Леонід Кравчук звернувся до нинішнього, Петра Порошенка, щоб той призначив йому хоча б символічну президентську пенсію. Інакше звання президента дискредитується, вважає Кравчук. 

"Я отримую пенсію депутата. Якби я до цього не був депутатом, то у мене не було б пенсії взагалі. Я це питання ставив і ставлю часто перед ними. Я проживу за ту пенсію, яку мені дають, але справа не в тому… Я їм кажу, призначте мені 5 копійок. Я буду журналістам казати про президентську пенсію 5 копійок і навіть не ображатимуся", – заявив Кравчук. 

Він нагадав, що звання президента, згідно з Конституцією, є довічним, а відмова виплачувати грошове утримання дискредитує його. За словами Кравчука, жоден з його послідовників не відповів на звернення. 

"Вони бояться це питання винести на Верховну Раду. 

Вони бояться, що їм скажуть: "Кому ви даєте пенсію?". Кучма – Гонгадзе, Кравчук… І почнеться депутатський галас у Верховній Раді, скажуть Порошенку: "Що ж ти вніс?" – сказав екс-президент. 

Кравчук додав, що, крім депутатської пенсії, отримує дивіденди як співзасновник футбольного клубу "Динамо" (Київ). 

Зазначимо, що не так давно, перший президент заявив, що Порошенко є радше бізнесменом, аніж президентом, і сприймає країну як корпорацію.

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

Його заяви часто поспішні, не завжди продумані до кінця. Легковажні навіть. Скажімо, "я закінчу війну за два тижні" (Порошенко обіцяв одразу після перемоги на президентських виборах, що АТО буде тривати години, а не місяці).

Я коли це почув, поморщив носа. Або, скажімо, виступає і каже, що "наступна наша зустріч, Ялтинська ініціатива, вже буде в Ялті". Тобто людина каже те, що їй прийшло у голову. Президент не може так учиняти. Народ звикає до того, що президент може сказати будь-що і цьому вірити до кінця не можна", – сказав Кравчук. 

На його думку, там, де президенту бути не потрібно, Порошенко з'являється. 

"Наприклад, журналіста російського [Аркадія Бабченка] "вбили". А він живий. Я не думаю, що це якийсь подвиг, щоб президент прийшов і його обіймав. Можливо, це вже передвиборчі технології…" – сказав екс-президент.