ЗСУ планують піти в наступ після того, як закінчиться російська кампанія. Інакшого наказу ніхто не віддасть.
Про це заявив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
«На суходолі… Сили оборони України продовжують утримувати під контролем ключові висоти та райони оборони. Наша мета — не допустити втрати своєї території, максимально виснажити противника, завдати йому найбільш можливих втрат, сформувати і підготувати резерви для проведення наступальних дій», — зазначив Сирський.
Він додав, що російські загарбники не знайдуть жодного безпечного місця на території України ані в тилу, ані на фронті.
«Наші артилеристи використовують високоточні боєприпаси для ураження скупчень противника навіть за десятки кілометрів від лінії фронту. Ворог щодобово не лише несе значні втрати у живій силі та техніці, включаючи артилерійські системи, — він ніколи й ніде не може почуватися у безпеці, зокрема і на тимчасово окупованих територіях України. Це важливий психологічний фактор. Їм не буде спокою на нашій землі. Ніколи. І кожен окупант повинен це усвідомлювати», — заявив Сирський.
До того ж, він підкреслив, що ситуація на фронті залишається під контролем Збройних сил України, які стримують ворога, попри нестачу боєприпасів та засобів ППО.
«Ситуація на фронті дійсно складна. Але на фронті вона й не буває іншою. Кожний день вимагає від наших солдатів та офіцерів максимального напруження сил. Але ми не тільки стоїмо в обороні, а ще й кожного дня на різних напрямках самі просуваємось вперед. Кількість повернутих нами позицій перевищує кількість втрачених. Ворогу не вдалося суттєво просунутися на стратегічних напрямках, його територіальні здобутки, якщо вони і є, то мають тактичне значення. Цю ситуацію ми контролюємо», — заявив Сирський.
Водночас він визнав, що поточна обстановка на певних напрямках залишається напруженою, оскільки російські окупанти нарощують зусилля за рахунок чисельної переваги в особовому складі та масованих штурмів українських позицій, під час яких не рахують власні втрати в людях та техніці. На окремих напрямках щодоби підрозділи Сил оборони України відбивають по кілька десятків таких атак.
За словами генерала, протягом кількох минулих місяців та тижнів ворог значно наростив активність авіації, застосовує КАБи, які руйнують українські позиції. До того російські війська вели масовані артилерійські та мінометні обстріли. Ще кілька днів тому, відзначив Сирський, перевага ворога щодо випущених боєприпасів становила близько 6:1, але зараз, у міру надходження боєприпасів від західних союзників, ситуація вирівнюється.
«Ми навчились воювати не кількістю боєприпасів, а майстерністю, з використанням тієї зброї, яка є. На окремих ділянках фронту нам вдалося вирівняти ситуацію по артилерії, і це відразу позначилося на обстановці в цілому. Крім того, ми максимально використовуємо перевагу в засобах безпілотної авіації, хоча ворог намагається нас наздогнати у цьому виді зброї», — зазначив Сирський.
Він повідомив, що російські агресори продовжують спроби наступу на широкому фронті та намагаються за будь-яку ціну вийти на кордони Донецької та Луганської областей, потіснити українські війська на лівому березі Дніпра у Запорізькій області. Збройні сили України утримують позиції, і допомога від партнерів могла б суттєво допомогти у цій битві.
«З майстерністю особового складу у нас все гаразд. Сподіваємося отримати від партнерів більшу кількість засобів ППО і, головне, ракет до них, особливо з урахуванням того, що ворог перейшов до тактики масованих повітряних ударів як по українських військах, так і по цивільній інфраструктурі й по мирних містах України. Ми зобов’язані їх захистити», — наголосив головнокомандувач ЗСУ.
Україна, за словами головнокомандувача ЗСУ, продовжує змінювати тактику дій також і на морі. Атаки безекіпажних українських дронів на військові кораблі противника виявилися настільки ефективними, що це дозволяє говорити про зміни у стратегії бойових дій на морі в цілому.
Україна, додав генерал, продовжує і продовжуватиме цілеспрямовано нищити російський Чорноморський флот. Ураження відразу кількох російських кораблів у Севастополі упродовж кількох минулих днів є лише частиною цього процесу.