ЗСУ досягли успіхів на лівому березі Херсонської області.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни.

Геолокаційні кадри, опубліковані 11 лютого, показують, що українські військові нещодавно досягли незначних територіальних успіхів у Кринках на східному (лівому) березі Херсонської області.

У звіті йдеться, що загарбники нещодавно просунулися на захід від Роботиного на заході Запорізької області. Позиційні бої тривали під Роботиним і Новопокровкою, на захід від Вербового.

Як заявив пов’язаний з Кремлем “воєнкор”, українські та російські війська постійно змагаються за ініціативу на Запорізькому напрямку, додавши, що ця лінія фронту більше не є пріоритетною для жодної зі сторін.

За даними аналітиків, позиційні бої 11 лютого тривали на рубежі Куп’янськ – Сватове – Кремінна, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Також позиційні бої тривали біля Орлянського, Крохмального, Іванівки, Табаївки, Торського і Ямполівки, Діброви та Серебрянського лісу.

Повідомляється, що російським підрозділам вдалося просунутися поблизу Бахмута на тлі позиційних боїв. Позиційні бої тривали біля Богданівки, Іванівського, поблизу Кліщіївки та Андріївки, Майорського, Південного та Нью-Йорка.

Окрім того, росіяни нещодавно підтвердили просування поблизу Авдіївки. Геолокаційні кадри, опубліковані 11 лютого, демонструють, що ворог також нещодавно просунувся вздовж Залізничного провулка на півночі Авдіївки та на схід від Невельського.

Водночас позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новокалинового та Новобахмутівки, в Авдіївці, на захід від Авдіївки біля Тоненького та Сєверного, на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського.

За словами командувача Таврійського угруповання військ ЗСУ бригадного генерала Олександра Тарнавського, противник все активніше використовує групи бронетехніки під час штурму піхоти на Таврійському напрямку (від Авдіївки через західну частину Запорізької області).

Зауважимо, що з російського боку військові завдання окупаційній армії ставить особисто глава Кремля Путін. На сьогодні їхня головна мета — здобути перемоги на фронті перед “виборами” президента. Зокрема, йдеться про захоплення міста Авдіївка.

Про це сказав військовий оглядач Денис Попович.

“Завдання перед російськими військовими ставить Путін. І завдання взяти Авдіївку — політичне. Їм поставили мету оточити місто і вивести звідти українські війська до “виборів” президента Російської Федерації 17 березня. На виконання цього завдання залишається трохи більше місяця. І вони, маючи в своєму розпорядженні сили і засоби, намагаються виконати це завдання в межах своїх можливостей, свого бачення бойових дій і, виходячи з тієї ситуації, яка склалася на сьогодні на цій ділянці фронту”, — сказав оглядач.

Можливості української армії, безумовно, також беруться до уваги, доповнив Попович. Російські командири використовують свою чисельну перевагу, а також перевагу в боєприпасах і вогневій силі.

“На превеликий жаль, сьогодні ситуація навколо Авдіївки вкрай важка. Російська армія намагається обійти коксохімічний завод. Уже не атакують його в лоб, а намагаються обійти і в такий спосіб перекрити ту єдину “дорогу життя”, те шосе, яким зараз для Авдіївського гарнізону доставляють усе необхідне для ведення бойових дій. Є просування у росіян на цьому етапі”, — зазначив він.

На його думку, це ще одне завдання, яке стоїть перед новим головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським, — як не допустити оперативного оточення Авдіївки.

Він зауважив, що раніше Сирський керував Сухопутними військами, і володіє повною інформацією про ситуацію на фронті.

“Які методи досягнення поставлених завдань буде використовувати Олександр Сирський, це його рішення і відповідальність. Для нього немає секретів у ситуації і на Лимано-Куп’янському напрямку, і на Авдіївському. Він був командувачем Сухопутних військ, а це найбільший вид Збройних сил України. Це практично половина української армії, якщо не більше половини. Тому думаю, що він розуміє ситуацію, яка склалася на будь-якому з напрямків, де російська армія чинить тиск”, — сказав оглядач.