Сучасні девайси дозволяють дітям не лише спілкуватися з друзями онлайн чи грати в ігри, а й завжди бути на зв’язку з батьками та навіть виручають у навчанні.
Купівля для дитини мобільного пристрою має свої "за" і "проти". Розпочнемо з мінусів такої покупки: дитина може стати жертвою крадіжки, адже смартфон – недешева річ. Психологи також наголошують на тому, що сучасні гаджети можуть викликати у дітей звикання та певною мірою залежність. Особливо це стосується ігор та соцмереж. Відтак, для "профілактики" цієї проблеми радять частіше з дітьми спілкуватися, гуляти, організовувати так звані "культурні походи".
Із плюсів такої покупки: змога завжди бути на зв’язку. Діти можуть використовувати гаджет в якості органайзера, роблячи помітки, нагадування щодо навчання, розкладу уроків, відвідування гуртків тощо. Використання інтернету суперечливе: з одного боку – всесвітня мережа допомагає знаходити корисну необхідну інформацію, з іншого – "затягує", змушуючи витрачати чимало часу, наприклад, на соцмережі.
Потужний та металевий
У будь-якому разі – сучасної "інформаційної" покупки не оминути. Тож яким функціоналом має бути наділений девайс для юних користувачів? Як відзначив у коментарі сайту "24" технічний консультант з напрямку персональних гаджетів компанії "Samsung" Андрій, якщо говоримо за планшет – то діти бавляться з ним в ігри та використовують планшети для навчання. Тому, перш за все, потрібно, щоб пристрій був потужний і автономний, тобто мав високу ємкість батареї та потужний процесор. За словами Андрія, можна обрати нові моделі, з технологією, що здатна зберігати енергію при надмірних навантаженнях.
Гаджет має бути надійний, мати металевий корпус, захисний екран та потужну батарею,
– зазначив він.
Батьківський контроль
Зараз практично на всіх нових моделях планшетів і телефонів є функція "батьківський контроль" – тобто можливість блокувати або фільтрувати контент, додатки або сайти, які є неприйнятними та небажаними для дітей. Таку програму можна встановити самостійно або вона уже присутня автоматично. Вся інформація захищається за допомогою PIN-коду.
Вік
Як правило, сучасні діти з "технологічними досягненнями" знайомляться досить рано. В принципі, ідеальний вік для придбання смартфону – 7 років, коли дитина піде в школу. Однак це більше необхідність, аніж бажання. Раніше телефон краще не купувати. А якщо й брати то – кнопковий.
Розмір пристрою
Якщо чесно, сучасні смартфони, які у п’ять разів перевищують розмір руки дитини, не зовсім підходять для малечі. Тому краще обирайте модель з діагоналлю 3-4 дюйми. Цього буде більш, ніж достатньо.
Операційна система
Найпоширеніший варіант, звичайно, смартфон для дитини на базі Android. Це допоможе уникнути проблем з встановленням та роботою деяких додатків та ігор. Для старшого віку можна запропонувати смартфони на базі "WindowsPhone". Хоча вони й менш популярні, однак багатофункціональні. Щоправда, ігор для цієї системи теж мало. І, можливо, це й на краще.
Ціна
Теж не менш важливий момент. Ціну варто врахувати, щоб не переплатити за ім’я чи бренд. Якщо зовсім дешевий – в школі можуть навіть з'явитися "колючі" фрази на адресу дитини. На дорогий теж не варто надто витрачатися. Оптимальний варіант – середня цінова категорія. Однак, звісно ж, слід враховувати сімейний бюджет.
Пам'ять
В основному, гаджети для дітей – це можливість грати в ігри. В одних випадках – дитина здатна контролювати час проведений віртуально, в інших (а це в більшості) – стає по правді залежною від "розваг". Звичайно, й самі ігри бувають різними – "стрілялки" й бойовики або логічні головоломки та програми для вивчення іноземних мов. Тому краще обирати телефон з вбудованою пам’яттю приблизно 16 ГБ, а також можливістю вставки додаткової картки пам'яті.
Дизайн
Здавалося б, це другорядна річ. Головне – надійність та потужність пристрою. Однак, звертайте увагу й на цю "дрібницю". Найкраще надавати перевагу смартфонам, в комплекті яких йдуть змінні панелі. Як правило, вони кольорові та яскраві – те, що дітям потрібно. До того ж змінити дизайн телефону можна буде якраз за допомогою оригінальної панелі у вигляді фотографії чи незвичайного принта.
Інтернет
Доступ до Всесвітньої мережі знадобиться школяреві, щоб знаходити потрібну інформацію для навчання та свого розвитку. Ну, і більш за все, щоб "сидіти" в соціальних мережах. У цьому разі, постарайтеся позбутися від спеціальних програм в пристрої, приміром, швидкого доступу на Ютуб або до тих же соціальних мереж. Адже це може позначитися на успішності школяра. Можна використати функцію "батьківського контролю", про яку йшлося вище.
Якість
Намагайтеся обирати смартфон на зразок "у воді не тоне, у вогні не горить". Тобто, щоб при падінні він не розбився, при потраплянні вологи міг якийсь час працювати. До того ж, нинішній ринок девайсів пропонує справді "стальні" телефони зі склом підвищеної протидії до подряпин і ударів, наприклад Gorilla Glass.
Безпека
Дитячий офтальмолог клініки "Борис" Ольга Пруц у коментарі сайту "24" зазначила, що користуватися різноманітними гаджетами дітям не рекомендується взагалі. Через те, що дитина близько дивиться в екран пристрою – по-перше, виникає синдром "сухого ока", а по-друге, при тривалому спогляданні розвивається міопія, тобто короткозорість. Якщо ж, за її словами, обирати між телефоном та планшетом, то краще придбати останній, адже там більший екран і дитина відповідно тримає планшет далі від себе, аніж телефон.
Зазвичай відстань від екрану телефону чи планшету та очима дітей має бути така як при читанні – приблизно 40 сантиметрів. А від комп'ютера – 60-80 см. Або на рівні витягнутої руки,
– коментує лікар-офтальмолог.
У тих дітей, які багато часу проводять з гаджетами, наголошує Пруц, спочатку виникає спазм акомодації – "синдром втомлених очей", око починає збільшуватися й поступово, при тривалому навантаженні на очі, виникає короткозорість. А, щоб таких неприємностей не було, каже лікар, дитині варто сидіти за комп’ютером, планшетом чи телефоном не більше 30 хвилин в день.