Патріарх УПЦ КП Філарет зазначив, що церква не втручається в політику і в державні справи, проте це не означає, що священнослужителі нейтральні у стосунку до суспільства.

“Церква впливає на суспільство. І це не тільки українська, усі Церкви впливають на мораль, на дух, на погляди, а від цього вже залежать поведінка й дії громадян. Якби в Україні була одна Церква, війни б не було, тому що Путін не мав би підтримки в Україні. Зараз вона у нього є — це Московський патріархат. Не просто словами, а діями допомагають, духовенство та віруючі Московського патріархату, сепаратистам і агресорам”, — каже владика.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Він наголосив, що зараз по всій Україні чимало священнослужителів відкрито агітують за агресора:

“От, наприклад, на Буковині, яка далеко від Донбасу, там священник відкрито виступає за Путіна. І не тільки він, є багато і в Київській області, які агітують за Путіна, — зазначив глава УПЦ КП. — Підтримка є, і на неї розраховував Путін. А якби її не було, то він не наважився би на війну. Й якщо говорити про вибори, ми ніколи не будемо проводити агітацію у храмах за кандидатів, але голосувати будемо та підтримаємо всіх, хто за Україну. А якщо хтось налаштований інакше, того не підтримаємо”.