Ще до початку виборів, видання Європи встигли назвати їх найважливішими для України. Після того як вже ніхто не ділить країну на схід та захід, чи готовий народ рухатись у сторону розвитку? Для Європи, це – Європа.

Ось вибори вже завершились Україна завмерла в очікуванні останніх результатів, а The Guardian, The Wall Street Journal і Zeit Online передають результати екзит-полів. Так у період висвітлення даних екзит-полів Financial Times пише, що в парламент проходить «Народний фронт», «Блок Петра Порошенка», «Самопоміч», «Радикальна партія» Олега Ляшка, «Батьківщина» Юлії Тимошенко. На думку видання, такі показники свідчать, що Україна ще більше віддаляється від Москви, адже прихильників тіснішої співпраці з нею у Верховній Раді буде як ніколи мало.

У той час як у Financial Times аналізували хто проходить і які погляди у цих сил, The Wall Street Journal розповідав читачам про низьку явку виборців на Донбасі. Крім того, ті хто вже прийшли віддають свої голоси за «Опозиційний блок». Журналісти видання вважають, що це говорить про високий рівень недовіри до Києву.

The New York Times пише, що посилення ролі прозахідних партій у Верховній Раді вітають США та ЄС, які сподіваються на здатність України вийти з нинішньої економічної і політичної кризи.

Не обійшлись західні видання і без підсумку думок європейський спостерігачів. Tagesspiegel передає думку німецьких спостерігачів, які відзначають політичну зрілість виборців і в цілому низький рівень порушень в ході виборів.

Bloomberg, L'Observateur і Frankfurter Allgemeine пишуть про минулі в Україні парламентських виборах, в результаті яких більше 40% голосів набрали партії «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт», які, швидше за все, створять коаліцію. У цілому, перемогу здобули проєвропейські партії, в той час як представники колишньої Партії Регіонів зазнали відносну поразку.

Підрахунок майже завершився і у виданні Reuters вважають, що Петро Порошенко суттєво посилить свої позиції у Верховній Раді після виборів, тоді як велика кількість колишніх прихильників Віктора Януковича вже почали втрачати свої місця. .

Підсумовує і Allgemeine: поразки лояльних до Росії політичних сил, 2 з яких – Компартія і «Сильна Україна» – не змогли пройти в парламент, а «Опозиційний блок» набирає менше 10% голосів, а це  набагато менше ніж свого час отримувала Партія Регіонів.   

Tagesspiegel вважає, що нинішні вибори є найважливішими з моменту здобуття Україною незалежності, оскільки вони дозволять парламенту практично повністю позбавитися від представників режиму Віктора Януковича. Крім того, новий склад Верховної Ради повинен зафіксувати ті масштабні соціальні зміни, які пройшли в Україні після початку революції на Майдані Незалежності.

Після цього Zeit Online логічно продовжує, що в парламенті буде менше ніж 450 депутатів, так як у виборах не беруть участь виборці захопленого Росією Криму, а також територій, що знаходяться під контролем сепаратистів. В цілому, вибори не проводяться в 15 з 32 округів Донбасу.  

Яка ж буде наступна тема для висвітлення на теренах України?

 

Джерело: Лампа