Можливості повернути військовозобов’язаних українців, які покинули країну — обмежені. За словами секретаря Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олексія Данілова, примусове повернення таких осіб є неможливим.
Він роз’яснює, що особа, яка знаходиться на території іншої країни, підпорядковується її законам і правилам. Таким чином, немає можливості змусити осіб повернутися до України проти їхньої волі. При цьому рішення про повернення може бути залежним від дипломатичних, юридичних і міжнародних умов.
«Ми б хотіли, щоб вони повернулися, але насильно це зробити не вийде», — говорить секретар РНБО.
До того ж, він додав, статус біженця, який постраждав від російської агресії, отриманий в іншій країні, не дозволить Україні втручатися. А причиною цього є те, що в кожній країні є свої закони про біженців.
Крім іншого він акцентував увагу, що для України зараз важливіше зробити законопроект про мобілізацію більш справедливим.
«Не думаю, що новий законопроект викличе серйозні невдоволення. Просто люди поки не бачать остаточного варіанту документа, і у них складаються різні думки. Але я впевнений, що новий закон буде справедливим, в першу чергу для тих, хто вступає до лав Збройних сил України», — резюмував Данілов.
Додамо, нещодавно глава держави пояснив, що питання про перебування українців мобілізаційного віку за кордоном під час війни – це передусім про закон і справедливість.
Якщо ти мобілізаційного віку, тоді відповідно до українського закону, ти маєш бути в Україні. Ти будеш воювати або працювати, – наголосив Зеленський.
Політик підкреслив, що «в Україні не можна просто дихати повітрям», оскільки вона перебуває у війні. І тому у кожного українця є два вибори – або працювати, або воювати.