Президент Петро Порошенко пообіцяв відрубати руки тим, хто краде у армії. Таку заяву зробив рік тому, 12 жовтня 2017-го, у Києві.

Так прокоментував затримання заступника міністра оборони Ігоря Павловського і директора Департаменту держзакупівель і постачання Міноборони Володимира Гулевича за розтрату 150 млн грн.

"Нікому не дозволю красти в армії. Ті, хто це робитимуть, – руки повідрубаю. Оце позиція президента. Армія є предметом моєї персональної турботи. Армія є одним із наших очевидних досягнень за 3 роки. Це було зроблено, у тому числі, й моїми зусиллями, зусиллями міністра оборони, Міністерства оборони, керівництва Національного штабу, волонтерів".

Однак президенту не вдалося побороти розкрадання у Збройних силах.

Про це розповів військовий експерт Дмитро Снєгірьов. Подаємо його слова в оригіналі.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

"Як показують вибухи військових складів, це були просто обіцянки. Вони мали політичний характер. Для людей, задіяних у корупційних схемах Міністерства оборони, нічого не змінилось. Свого часу Степан Полторак сказав, що на військові склади, які вибухали, виділили близько 9 млн грн. Після вибуху в місті Калинівка на підтримку життєдіяльності складів виділили понад 100 млн грн. Оскільки вони продовжують вибухати, є питання – куди діли гроші?

Рівно рік тому комітет ВР зробив висновки щодо небезпеки на складі в Ічні, дав висновок щодо будівництва бетонних сховищ. У бюджет заклали гроші. Чому проігнорували профільний комітет? За таке ставлення до депутатського корпусу потрібно рубати не руки, а голови. Військовій частині А0215 у Вінниці за благодійні 15 млн грн завод Антонов відремонтував літак АН-6, а за 2 роки для цього ж літака призначають тендер на ще один ремонт.

Це все тісно пов'язано із контролем за фінансовими потоками в Міністерстві оборони. 

Той же профільний комітет запропонував охороняти склади Нацгвардією, якщо на місцях не справляються. Міністерство заблокувало це рішення. Але міністр оборони – це креатура президента. А Нацгвардія підпорядковується одному з лідерів "Народного фронту" Арсену Авакову. 

Звідки така недовіра до союзників з коаліції? Якщо ви не можете домовитись між собою, заручницею ситуації стає вся країна. Корупція в армії – це не тільки руки чи ноги , а ще й голова.

Потрібно притягувати до реальної кримінальної відповідальності виннних. Харківський суд поновив на посаді та компенсував заробітну плату начальнику складів у Балаклії. Справа розкрадання пального, яку прокоментував Порошенко, теж поки немає вироків. Це відповідь щодо відрубаних рук. Система закупівель – одна з найкорумпованіших в армії. До тендерів сторонніх осіб не допускають. Це священна корова для корупціонерів.