Збройні Сили України не користуються тактикою лобових атак. Усі операції зі звільнення українських  населених пунктів починають розвиватися з флангів. Зараз подібна ситуація складається в районі Бахмута. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 рр. Микола Маломуж.

Він звернув увагу, що особливо важливо це на півдні та півночі міста-фортеці Бахмута, Сили оборони України не тільки просуваються, але й завойовують нові висоти

“Це перша складова, яка показує, що ворог перебуває в напівоточенні, він втрачає моральний дух. Російські окупанти намагаються в будь-який спосіб або втримати, або підкріпити позиції якимись засобами, але ми вже освоїли тактику знищення резервів, які з’являться на конкретних напрямках. Ми проводимо контрнаступальну операцію тактичного рівня, викликаючи нові сили противника на себе”, — зазначив Маломуж.

Експерт зауважив, що це тактика не оборони, а контрнаступальних дій, яка дезорієнтує ворога.

“Під Бахмутом ця тактика спрацьовує, ми щільно накриваємо їх вогнем. Російські війська там перебувають у полі зору всіх вогневих засобів наших військ: і ракетних систем, і артилерії, і вже гаубиці дістають, і навіть САУ дістають спокійно по Бахмуту. Тому в даній ситуації у росіян виходу немає, дедалі щільніше ми захоплюємо їх із різних боків”, — пояснив він.

Микола Маломуж зауважив, що зараз умови бою диктують українські війська.

Також він не оминув увагою тему передачі Україні від  США касетних снарядів.

Маломуж підкреслив, що Німеччина, Канада, Іспанія, Португалія, Велика Британія та ще низка держав заявили, що вони не підтримують передачу Сполученими Штатами Америки касетних боєприпасів Україні. Однак нашій країні такі снаряди дуже потрібні.

Він звернув увагу, що конвенція була підписана в той час, коли не було повномасштабної агресивної війни.

“Тоді були локальні війни, передбачалося, щоб касетні боєприпаси не використовувалися в населених пунктах, наприклад, сирійський конфлікт. З іншого боку, індекс їхнього нерозриву великий, особливо в росіян — 30-40%. Вони завдають ударів, елементи розлітаються і не вибухають. Відповідно, цивільне населення там перебуває або інші навіть військовослужбовці й вони неконтрольовано вибухають у будь-який момент. Касетні боєприпаси, які нам передають американці, мають індекс нерозриву лише 2%, — пояснив Маломуж.

Генерал армії наголосив: Україна, відповідно до принципів міжнародного права, має право захищатися, оскільки триває агресивна терористична війна стратегічного характеру.

“Ми маємо повне право відповідно до міжнародних норм і правил ведення війни захищатися. Ми обрали правила, які не будуть вражати саме цивільних. З іншого боку, це дуже потужні снаряди, які знищують масово живу силу ворога, автомобільну та легку броньовану техніку. Це дуже важливо, тому що, наприклад, використовуючи один снаряд, наприклад, ми знищуємо там 5-10 осіб, касетні снаряди можуть знищити в три-чотири рази більше”, — зазначив він.

Також Маломуж висловив думку, що касетні боєприпаси, оскільки вони розлітаються на полі бою, допоможуть у розмінуванні територій.

 “Тим більше ми взяли зобов’язання не використовувати в мирних населених пунктах, там, де є цивільне населення. Навіть по Росії їх не будемо використовувати та будемо контролювати кожен боєприпас. Тому в даній ситуації застосування касетних боєприпасів правомірне і дуже правильне”, — констатував він.