Депутати партії “Слуги народу” зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт, який дозволяє генпрокурору вимагати для перевірки у САП і НАБУ матеріали справ.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Законопроєкт дозволить генеральному прокурору відбирати на перевірки собі будь-які справи НАБУ та САП:

“Керівник органу прокуратури, прокурор вищого рівня уповноважений: вимагати для перевірки кримінальні провадження, документи, матеріали та інші відомості про вчинені кримінальні правопорушення, хід досудового розслідування, встановлення осіб, які вчинили кримінальні правопорушення”.

Наразі САП є самостійним та незалежним підрозділом генпрокуратури, прокурори якої є процесуальними керівниками у кримінальних справах НАБУ. Генпрокурору за законом заборонено втручатися в діяльність антикорупційної прокуратури. Проте нардепи пропонують фактично дозволити генпрокурору витребовувати будь-які справи.

Крім того з підслідністі НАБУ пропонують прибрати ряд справ щодо незаконного збагачення, збільшивши його поріг в 10 разів.

У ЦПВ зазначають, що НАБУ і САП є незалежними і втручання в їхню роботу навіть генпрокурора заборонене законом.

“Такі законодавчі ініціативи ніщо інше як пряме посягання на незалежність прокурора у справі. Перш за все, це робиться для того, аби узаконити можливість витребовувати в НАБУ та САП справи топ-корупції. Витребування справ для перевірки у прокурора, який веде справу – це давній метод тиску на прокурора і метод розголошення матеріалів. Депутати спершу проголосували на посаду генпрокурора за свою ексколегу Ірину Венедіктову, а тепер намагаються дати їй більше повноважень та право втручатися в роботу органів, які їх же розслідують”, – коментує член правління Центру протидії корупції Олена Щербан. 

Раніше генпрокурорка Венедіктова проявляла нездорову цікавість до однієї зі справ НАБУ щодо олігарха Олега Бахматюка. Вона навіть незаконно зверталася до керівника САП з вимогою надати їй усі матеріали справ, де фігурує Бахматюк.

Наразі законопроєкт направлено на розгляд комітету.