На зустрічі у Женеві президент США Джо Байден “здав” російському лідерові Володимиру Путіну список об’єктів критичної інфраструктури США, попросивши не здійснювати на них хакерських атак. Розкриття такої інформації головному ворогові може обернутися для американського президента імпічментом.
Про це в інтерв’ю головній редакторці інтернет-видання “ГОРДОН” Олесі Бацман заявив 17 червня російський економіст, президент Інституту економічного аналізу Андрій Ілларіонов.
За його словами, про передачу списка господареві Кремля сказав навіть не Путін, а зізнався сам Байден на пресконференції. Мова про об’єкти, які знаходяться у 16 основних сферах США, зокрема, про енергетичний сектор і систему водного господарства.
“Може те, що він зробив, прискорить процес його імпічменту, і, таким чином, він швидко залишить Білий дім … Під час саміту президент США, лідер вільного світу, взяв і передав президенту свого головного геополітичного суперника список об’єктів критичної інфраструктури США з проханням про милість про те, щоб саме ці об’єкти не піддавалися кібератакам”, – сказав Ілларіонов.
Він порівняв цю ситуацію з тим, якби президент України, зустрічаючись з Путіним, передав йому список найважливіших об’єктів інфраструктури.
“Можете собі уявити будь-яку картину в будь-якій країні світу під час будь-якого конфлікту, коли керівник країни, яка веде війну не на життя, а на смерть, щодо порятунку, щодо захисту від супротивника, передає найважливішу стратегічну інформацію керівнику країни-супротивника? Я, чесно кажучи, не пригадую жодного випадку в історії”, – підкреслив експерт.
Ілларіонов підкреслив, що зазвичай такою інформацією займається розвідка, а хто “зливає” її – називають зрадниками, запроданцями або шпигунами. Навіть спроба імпічменту Трампу виглядає “дитячою забавкою у порівнянні з тим, що сталося на саміті”, вважає він.
Нагадаємо, 16 червня Байден у Женеві провів першу зустріч із Путіним як глава Білого дому. За підсумками зустрічі обидва лідери провели окремі пресконференції.
Байден заявив, що обговорював із Путіним теми прав людини, територіальну цілісність і суверенітет України, кібербезпеку, гуманітарну ситуацію в Сирії, створення Іраном ядерної зброї, статус Арктики як мирного регіону. Він передав Путіну перелік із 16 критично важливих структур, які мають бути захищеними від кібератак. Президент США переконаний, що Путін не хоче холодної війни.
Російський лідер сказав, що країни домовилися повернути послів у столиці РФ та США. Він назвав перемовини конструктивними і заявив про те, що “промайнули зірниці довіри”.