Страшна новина — окупанти ледь не спричинили викид ядерного палива на ЗАЕС. Це могло статись через аварійне знеструмлення станції. Весь світ чекатиме жахлива катастрофа, якщо їх не зупинити. 

На Запорізькій атомній електростанції сталося знеструмлення. Це загрожувало викидом радіації у повітря. Були проведені аварійні заходи і ЗАЕС підключили до однієї лінії електропередачі. Про це в ефірі телемарафону розповів в. о. голови Держатомрегулювання Олег Коріков.

За його словами, на ЗАЕС зникло живлення від української основної лінії 750 кВ. Перед цим була відключена лінія 330 кВ. Через це станція була повністю знеструмлена і переведена на живлення генераторів. Згодом живлення від лінії 750 кВ поновили, однак заживити ЗАЕС від лінії 330 кВ через постійні обстріли неможливо.

Сама ж станція, яку окупували російські загарбники, експлуатується, і всі її 6 енергоблоків завантажені ядерним паливом.

«У будь-якому випадку це небезпечно, оскільки виділяється залишкове тепло, яке необхідно відводити у навколишнє середовище. Для цього цілий комплекс обладнання та систем спроєктований і має експлуатуватися та обслуговуватися належним чином. Цього зараз не відбувається. Наведу приклад: кожен енергоблок зараз виділяє теплову енергію в обсязі приблизно 700 кВт. Цю енергію потрібно розсіювати, якщо тепло не відводити температура зросте і може відбутися пошкодження ядерного палива з вірогідним викидом радіації в навколишнє середовище», — зазначив в. о. голови Держатомрегулювання.

Олег Коріков зазначив, що на ЗАЕС вкрай важливо підтримувати електричну напругу через насосне обладнання, яке перекачує воду і має електричний привід.

Нагадаємо, що 2 грудня Запорізька АЕС була на межі ядерної та радіаційної аварії. Дві лінії електропередач були обірвані та знеструмлені. Через це на електростанції стався повний блекаут, і вона перейшла на живлення від 20 дизельних генераторів.

«Цієї ночі окупанти майже догралися», — наголосила пресслужба Енергоатому.