Президент Володимир Зеленський стверджує, що Україна у 2024 році планує не лише оборонятися, але й готувати новий контрнаступ.
Говорячи про цілі на цей рік, Зеленський наголошує, що у протистоянні з такою країною, як Росія, навіть оборона – це велике завдання і виклик.
Реагуючи на те, що деякі очікували більш ефективного контрнаступу в 2023 році і хочуть швидше завершити війну, президент підкреслює, що при контрнаступі потрібно дбати і про життя бійців, оскільки швидкі дії можуть вести до втрат людей, а якщо Україна втратить солдатів, вона втратить все.
«Оборонятися – завдання номер один. Продовжувати нашу успішну історію на Чорному морі – ми будемо робити це. Я не буду вдаватися в деталі, але вони, росіяни, отримають сюрпризи. Південь важливий. Захист сходу, де в них понад 200 тисяч солдатів, – також дуже важливий. І, звісно, ми будемо готувати новий контрнаступ, нову операцію. Звісно, я не кажу, що ми будемо просто стояти. Це залежить від багатьох речей», — заявляє Зеленський.
До того ж, про те, що українські військові можуть розпочати великий контрнаступ вже цього року, розповідав і колишній заступник Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.
Він вважає, що ЗСУ можуть піти в контрнаступ краще у другій половині 2024 року. Однак для цього потрібно накопичити всі необхідні ресурси: озброєння, техніка та особовий склад.
«Але тільки в тому випадку, якщо швидко будуть виконані завдання по нашій стратегічній оборонній операції, і просування противника буде своєчасно зупинено», — додає Романенко.
Також, сили оборони України могли б просунутися на лівому березі Дніпра в Херсонській області у напрямку до Криму, якщо Захід надасть винищувачі F-16 і ракети Taurus. Перспективи цього заходу до самого півострову залежать від темпу операції та рівня військової підтримки з боку союзників.
Про це заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
Він пояснює, що лівобережжя Херсонщини може стати однією з найперспективніших ділянок фронту для просування ЗСУ навесні, якщо буде ухвалено рішення про контрнаступ. За словами експерта, для цього потрібна західна авіація і далекобійні озброєння.
«З того, що зараз є на лінії фронту, однією з перспективних ділянок, за умови підтримки нашого угруповання силами протиповітряної оборони, броньованої техніки, просування я бачу розширення плацдарму на лівобережжі Херсонщини з виходом до адмінмежі з окупованим Кримом. Відповідно, коли в нас будуть F-16 з далекобійними ракетами, з’являться «Тауруси», вже, ймовірно, з’явилися GLSDB (бо оголошення про їх постачання завжди робляться із запізненням із безпекових міркувань), ми матимемо вогневу підтримку, щоби продовжувати операції з ураження військових об’єктів ворога у Криму, щоби розчищати дорогу для ведення наступальних дій у цьому напрямі. І цей напрямок заходу з флангу в тил ворожому угрупованню буде з негативними наслідками для російських військ», — пояснює аналітик.
Також, він додає, що перспектива заходу ЗСУ до самого окупованого Криму залежатиме від темпів військової операції та рівня військової підтримки з боку Заходу.
«Важко сказати, оскільки все залежатиме від розвитку ситуації — від того, наскільки нам вдасться забезпечити темп операції, чи буде в нас підтримка. Але принаймні, щоб дійти до адмінкордону з Кримом і мати змогу завдавати ударів більшою кількістю видів озброєння по більшій кількості об’єктів і могутніше бити по ворогу в Криму, ми маємо можливості та шанси ще в цьому році», — підкреслює Олександр Мусієнко.