19 серпня Президент України Володимир Зеленський провів переговори з Прем’єр-міністром Держави Ізраїль Біньяміном Нетаньягу в рамках його візиту в Україну. Ми вже повідомляли вчора про певні аспекти розмов, та підсумків зустрічей, однак Володимир Зеленський у своєму фейсбук, вирішив підсумувати та окреслити важливі аспекти.
Подаємо його слова у оригіналі:
Це була історична зустріч. Перший за довгі роки візит ізраїльського лідера на українську землю. Дуже радий знайомству з Беньяміном Нетаньягу, у якому я відчув надійного партнера та друга України.
Нам є чого вчитися один в одного. Ізраїль для нас завжди буде прикладом того, як треба захищати свою землю та берегти життя своїх бійців, своїх громадян.
Але справа не лише у прикладі. Співпраця України та Ізраїлю виходить на новий рівень.
По-перше, ми очікуємо ратифікації Угоди про вільну торгівлю новим складом Кнесету після виборів 17 вересня. Це збільшить обсяги торгівлі між нашими країнами.
По-друге, підписано чотири важливі документи, які розширять контакти між Україною та Ізраїлем в освіті, культурі і спорті. Крім того, чекаємо на тісну співпрацю в агросекторі.
По-третє, я запросив ізраїльські компанії приходити працювати в Україну: будувати дороги та інфраструктуру, вкладати в медицину, освіту, енергозбереження та, звісно, в ІТ. У наступні п’ять років ми будемо стрімко зростати, тож Україна сьогодні – найпривабливіше місце для стратегічних інвесторів.
Разом із паном Прем’єр-міністром ушанували пам’ять жертв Голокосту в Бабиному Яру. Це – справа спільної пам’яті наших народів, справа майбутнього, у якому не буде місця нетерпимості та насильству.
Україна має стати світовим брендом прогресу, інновацій та технологій. Цьому ми присвятимо п’ять найближчих років. Упевнений, що партнерство з Ізраїлем дасть нам можливість пришвидшити досягнення цієї мети.
Варто зазначити, що сьогодні Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман та глава уряду Ізраїлю Беньямін Нетаньягу 20 серпня проведуть зустріч у Києві.
Зустріч присвячена співпраці між Україною та Ізраїлем у сферах сільського господарства, ІТ-сектору, енергетичного сектору, харчової промисловості, фармацевтики, а також транспортної галузі.