Верховна Рада України відмовилася скасовувати зміни до Податкового кодексу, який знизить акциз на легкові автомобілі і визначить правила розмитнення автомобілів на Єврономер.

В середу, 21 листопада, депутати Верховної Ради розблокували процес підписання закону про внесення змін до Податкового кодексу. Вони двічі не підтримали проекти постанов, якими пропонувалося скасувати результати голосування за закони №8487 та №8488.

Це дозволяє спікеру парламенту завізувати закони про посилення контролю над ввезенням, розмитненням і використанням автомобілів, зареєстрованих в інших державах, і передати їх на підпис главі держави. Голова Верховної Ради Андрій Парубій в ході пленарного засідання заявив, що зробить це сьогодні, 21 грудня.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Зазначимо, що 8 листопада Верховна Рада підтримала нові правила розмитнення автомобілів з європейської реєстрацією в Україні. Закон передбачає введення базових ставок для автомобілів залежно від типу двигуна і його обсягу. Так, для бензинових двигунів об'ємом до 3000 і більше 3000 куб. см вводяться базові ставки відповідно € 50 і € 100. Для дизельних двигунів об'ємом до 3500 і більше 3500 куб. см вводяться базові ставки відповідно € 75 і € 150.Також збільшуються штрафні санкції за порушення термінів переміщення транспортних засобів особистого користування в митному режимі і режимі транзиту.

За перевищення терміну від 10 до 20 діб встановлюється штраф у розмірі 8500 гривень, від 20 до 30 діб – 85 тисяч гривен, більш ніж на 30 діб (а також за втрату або розкомплектування транспортного засобу) – 170 тисяч гривень або його конфіскація за рішенням суду.

Крім цього, вводиться автоматизований обмін інформацією між органами доходів і зборів, Державною прикордонною службою та органами Національної поліції з метою контролю за використанням на території України транспортних засобів особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України та/або поміщені у митний режим транзиту.

Згідно з пояснювальною запискою, норми про збільшення штрафних санкції за порушення термінів переміщення транспортних засобів у митному режимі транзиту і митному режимі тимчасового ввезення, а також за керування водієм транспортним засобом, яким порушено терміни його тимчасового ввезення та/або переміщення в митному режимі транзиту, за використання такого транспортного засобу для цілей підприємницької діяльності і за передачу його у володіння, користування або розпорядження іншим особам, набирають чинності через 180 днів з дня, що слідує за днем опублікування цього закону. 

 

Власники автомобілів на Єврономер не згодні з низкою положень цих законів, через що в ряді регіонів України проходить акція протесту.