Закон про олігархів повинен бути доповнений законом про лобізм – таку думку спікер Верховної Ради Дмитро Разумков висловив в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Мені здається, що повинен бути ще один закон до цього. 100%. Це закон про лобізм. Не в тому розумінні, в якому він існує сьогодні в суспільстві, тому що він існує з позначкою мінус. А в тому варіанті, який ми можемо побачити у США, в Європі, де все відкрито, де є люди-лобісти, які відстоюють інтереси бізнесу, не порушуючи закон. Вони декларують свої статки, контакти і багато-багато іншого. І це точно допоможе вивести у публічну площину все негативне, що сьогодні, на жаль, є в українській політиці», – зазначив Разумков.

Дмитро Разумков очікує, що проєкт закону підтримають в першому читанні, а у другому – нардепи й він також матимуть пропозиції до нього. Він припустив, що ухвалення цього закону забезпечить “більш правильні, прозорі правила гри, правила відносин з представниками великого бізнесу”.

Відповідаючи на питання, чи є законопроєкт про лобізм у далекій перспективі, він відповів негативно. Запевнив, що законом займатимуться.

“І незабаром він все ж таки з’явиться у стінах Верховної Ради. Він буде непростий. Я розумію, що буде багато і критики”, – сказав спікер ВР.

На його думку, є два варіанти розвитку подій:

  • або не йти цим шляхом, далі закривати очі на те, що відбувається за лаштунками;
  • або все ж таки зробити і Верховну Раду відкритою для суспільства, для публічної політики, щоб все відбувалося “не під ковдрою”, а так, щоб всі про це знали.

Він переконаний, що статус олігарха повинна визначати не РНБО, а окрема та спеціально створена структура.

Нагадаємо, Володимир Зеленський 2 червня подав на розгляд Верховної Ради законопроєкт № 5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».

Положення документа, зокрема передбачають встановлення ознак, за якими особа може бути віднесена до олігархів. Крім цього, передбачається створення Реєстру олігархів.

Секретар РНБО Олексій Данілов під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Безпека країни» заявив, що на сьогодні віднести до категорії олігархів можна 13 осіб.