Допоки ЗСУ не стрілятимуть по території РФ у відповідь, ми будемо нести шалені втрати і це не принесе нам жодного успіху.
Військовий експерт Олег Жданов розповів, чим війна в Україні відрізняється від ізраїльської та чому ЗСУ не обстрілюють у відповідь РФ та Білорусь.
“Відмінність така, що Ізраїль йде шляхом силового вирішення і це, до речі, спрацьовує. Він відповідає силою на силу і у відповідь він застосовує стільки сили, щоб придушити агресора. Ми ж на сьогоднішній день ведемо політику не відповіді і тому, особливо на своїх кордонах, потерпаємо від дій агресора. Чому ми не подавляємо вогневі точки на кордоні із Сумською і Чернігівською областями? Чому ми не наносимо удари туди, де ми їх можемо нанести – по території тієї ж самої Білорусі? Білорусь же де-факто воює на стороні РФ. Допоки ми будемо мовчати, ми будемо нести шалені втрати і це не принесе нам жодного успіху”, – заявив Жданов.
Він також, коментуючи твердження, що це не вибір ЗСУ, а прохання партнерів, які дають зброю, не обстрілювати у відповідь територію РФ, наголосив, що українська влада повинна як Ізраїль відстоювати свою позицію.
“У цьому і полягає суверенність держави. Ізраїль може встати і сказати, що це наше рішення (ред. – вести вогонь у відповідь) і примусити усіх поважати його. А ми, на жаль, поки що цього не можемо. Але, я думаю, що політичне керівництво над цим повинно працювати. У цьому суверенітет країни, у тому, щоб відстоювати свою позицію”, – зазначив військовий експерт.
Також Жданов заявив, що конструкторські бюро України можуть побудувати систему захисту “Залізний купол” практично з нуля і ця система може бути дуже ефективною у захисті проти ворожих ракет.
“Я думаю, що у нас є всі можливості створити “Залізний купол”. У нас, до речі, величезна школа, одна з найкращих була в Радянському Союзі, і ми її зберегли, по станціях радіолокації, це перше, і друге – наші конструкторські бюро показують, що вони можуть практично з нуля побудувати будь-який ракетний комплекс, і це не проблема, зробити протиракетний комплекс”, – сказав експерт.
Жданов також повідомив, що КБ “Промінь” саме про це і заявляло, що вони готові створити систему ППО на базі ракети “Нептун”.
“У нас величезний потенціал, і ми можемо це зробити”, – резюмував він.
Окрім цього, Жданов розповів про ракети типу ATACMS з дальністю ураження цілей до 300 кілометрів для реактивних систем HIMARS, на які зараз чекає Україна від США.
Детальніше він на них зупинився, відповідаючи на питання, чи зможе Росія збивати такі ракети.
“Ракета типу ATACMS така ж приблизно, як балістична ракета для комплексу “Іскандер”. Або як “Точка-У”. І дальність її польоту за рахунок характеристик – 300 кілометрів. Так, це оперативно-тактична ракета, вона буде летіти виключно по балістичній траєкторії. Вона має коригування на різних ділянках кривої траєкторії – на початковому і на кінцевому, тому вона належить до високоточної зброї”, – зазначив Жданов.
За словами експерта, ракети такого типу точно намагатимуться збити протиракетними комплексами, але не ППО.
“ППО може, але в обмеженому режимі, точно так само, як ми балістичні ракети від “Іскандера” – можемо збивати, але дуже мало. На сьогоднішній день досвіду бойового застосування ракет типу ATACMS проти систем протиракетної оборони Російської Федерації немає. При цьому є комплекси ПРО в Росії. Я не чув про те, що в Росії система ПРО побудована на основі того чи цього. Я знаю, що ЗРК С-300 у них в основі, але він обмежено може працювати, як протиракетний. С-400 вони створювали, як протиракетний, але він в обмеженій кількості випущений в Російській Федерації”, – розповів він.
“Тому буде дуже цікаво подивитися на можливості, і тоді ми будемо розуміти, і Захід буде розуміти, наскільки ефективна система протиракетної оборони Російської Федерації. Подивимося, як це буде насправді, в реаліях нашого часу”, – додав Жданов.