«Росії дійсно треба переживати, аби ми не завдали ударів по їхній території»
Ветеран АТО, «кіборг», полковник СБУ та народний депутат Роман Костенко заявив, що як тільки в українських військових з’явиться можливість, вони завдаватимуть ударів по території Росії. Про це нардеп сказав у інтерв’ю «Главкому».
На думку Костенка, Росія почала будувати фортифікації на своїй території, оскільки керівництво країни-агресорки розуміє, які перспективи і наслідки очікують Росію у війні проти України.
«І якщо раніше росіяни навіть не думали про те, що їм доведеться вести якісь оборонні дії, то зараз бачать, куди прийшли і як для них все розвивається. Відповідно, розуміють перспективу і наслідки. Зараз Росія намагається виграти час, аби виторгувати для себе кращі умови, бо зараз вони вже програли цю війну, але Україна її ще не виграла. Тут питання лише в тому, коли це буде. І Росії дійсно треба переживати, аби ми не завдали ударів по їхній території. Росіяни поки підтримують цю війну, бо для них вона досі десь далеко на території України. Але якщо у нас буде можливість, ми завдаватимемо удари по РФ», – сказав він.
До слова, українські військові підуть у потужний контрнаступ на Донбасі і відкинуть ворога. Це може відбутися так блискавично, як це було на Харківщині. Про це заявив речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий, передають Патріоти України.
Він зазначив, що у ЗСУ вже є необхідна високоточна зброя. “Ми дуже ефективно її застосовуємо, по суті звівши її використання до “один постріл – одне серйозне ураження”. Як було цієї доби у Сватовому, де був уражений підрозділ противника, скупчення його особового складу, де 20 загиблих і 30 поранених”, – сказав Череватий.
Ще одним важливим фактором у ЗСУ вважають погоду. Саме те, наскільки промерзне ґрунт повпливає на швидкість контрнаступу. “Є низка умов, серед яких є природні. Вони від нас мало залежать. Це стан ґрунтів, наприклад, у залежності від того, промерзне чи не промерзне, і яка буде зима”, – пояснив Череватий.
В Україні продовжується підготовка особового складу до контрнаступу. “Коли ми побачимо, що в нас немає чисельної переваги, але ми бачили слабкі місця ворога, ми бачили, що в нас є підготовлені резерви, що ми можемо в якихось ділянках прорвати і змусити ворога тікати, ми це зробили. Коли настане такий момент на сході – на Донецькому чи Луганському напрямку – він обов’язково буде використаний за всіма правилами військової науки”, – сказав речник.
Таким чином, погодні умови можуть зіграти на руку ЗСУ. Про це каже не один військовий експерт. Окупанти також можуть бути не готовими до різкої зміни погоди, що також може нам допомогти.
Військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ Роман Світан розповів для 24 каналу, як погодні умови можуть вплинути на контрнаступ ЗСУ. За його словами, під час дощів ґрунт промокає на кілька десятків сантиметрів, тому дороги стають гіршими. На такому ґрунті колісна та гусенична техніка сідає, тому жодного фронтального руху бути не може.
Експерт пояснює, що за таких умов єдиний варіант — це заходити у так звані агломерації. Території, де є болота, а розмитого ґрунту не так багато.
В Україні на Донбасі є дві потужні агломерації: Донецьк — Макіївка — Ясинувата та Горлівка — Єнакієве. Українські війська у дощовий період можуть виконувати наступальні дії у цих двох районах.
Уже починаються перші морози, орієнтовно через місяць ґрунт має вже достатньо промерзнути, що може дати значно більше можливостей нашим військовим. Адже техніка може рухатися такими дорогами, на відміну від дощових.
40-тонні Т-72 добре їздять промерзлим ґрунтом. Вони можуть виконувати наступальні дії й в районі Донбасу.
— Ми вже дев’ятий рік там воюємо, і чудово знаємо цю зимову погоду, саме в районі Донбасу, — підкреслив експерт.
Також у зимовий період немає листя, на холоді добре видно через інфрачервоні засоби окупантів. Їх можна спочатку випалювати далекобійною артилерією, а потім розпочинати рух.
Світан додав, що техніка, яка зараз є у ЗСУ, непогано може воювати взимку. Також у пригоді стане та, яку росіяни залишили після відходу з Ізюма, Лимана та правобережжя Херсонщини.
За словами експерта, такі погодні умови були б сприятливими і для Півдня нашої країни. Проте він вважає, що, ймовірно, це питання буде розв’язане ще до настання морозів. За словами Світана, там є кілька цікавих оперативно-тактичних ходів, які можуть привести до того, що Південь може бути звільнений до Нового року.