Нинішня війна насамперед передбачає бойові дії за панівні висоти. З цієї причини відступ Сил оборони України на заздалегідь підготовлені позиції не є критичним. Українські військові, перебуваючи на панівних висотах, споруджують фортифікаційні споруди та створюють непрохідні протипіхотні та протитанкові поля.
Про це заявив військовий оглядач, полковник запасу Владислав Селезньов, коментуючи відступ українських військових від села Крохмальне в Харківській області.
“Наші інженерні фортифікаційні споруди розташовані географічно в зручних місцях, і противник, намагаючись атакувати наші позиції, щоразу зазнає величезних втрат і не в змозі просунутися вперед. Кейс пов’язаний з обороною на Куп’янському напрямку. Він орієнтований на реалізацію саме таких планів: ми займаємо панівні висоти та розміщуємо на них наші інженерні фортифікаційні споруди, зариваємося в землю, створюємо непрохідні протипіхотні та протитанкові поля. Відповідно, противник, маючи бажання, не має можливість рухатися вперед, навіть маючи кратну перевагу в живій силі, в бронетехніці, використовуючи авіаційну компоненту”, — пояснив він.
За словами Селезньова, армія РФ планує вийти на лівий берег річки Оскіл, узяти під контроль великий залізничний вузол Куп’янськ-Вузловий і в такий спосіб формувати плацдарм для подальшого просування в бік Харкова.
“Про це росіяни мріють, але якщо вони мають недостатню кількість ресурсів на полі бою, то реалізація їхніх планів нереальна. Ситуація на полі бою цілком буде в найближчій перспективі орієнтуватися насамперед на ресурсні можливості української армії. Тобто якщо в української армії буде достатня кількість артилерійських систем і боєприпасів до них, у противника немає шансів просунутися хоч на кілька кілометрів на будь-якій ділянці фронту”, — зауважив військовий оглядач.
В той же час, ситуація на фронті залишається напруженою, противник продовжує шукати слабкі місця в українській обороні.
“Цифри уперта річ, і якщо більш детально розглянути звіт українського штабу за минулі дні, то побачимо такі позиції: активність бойових дій, так само як на Куп’янському, так і на Лиманському напрямку, — вельми і вельми інтенсивна. Це означає, що противник має ресурси одночасно атакувати наші оборонні рубежі — позиції як у напрямку на Куп’янськ-Вузловий, так і, відповідно, на Лиманському напрямку”, — сказав він.
Селезньов наголосив, що ситуація по всій лінії фронту — напружена.
“Вистачає і людських ресурсів, і військово-технічних. Противник у такий спосіб намагається, зокрема, знайти слабину в українській обороні, щоб потім, маючи більш верифіковану інформацію, ухвалювати рішення, де йому тиснути, куди йому перекидати додаткові ресурси, щоб, маючи успіх на тій чи іншій ділянці фронту, розвивати його”, — каже він.
При цьому, за його словами, наразі говорити про масштабний успіх російської окупаційної армії — не слід.
“Просування російських окупантів наразі становить від кількох десятків до кількох сотень метрів. Це означає, що в’язка оборона, маневрена оборона у виконанні української армії та ефективна робота українських артилеристів дає той самий очікуваний нами результат: росіяни зазнають вельми істотних, болючих для себе втрат, але не мають серйозних територіальних надбань”, — підсумував Владислав Селезньов.
Нагадаємо, на Куп’янському напрямку Сили оборони України відбили сім атак ворога біля Синьківки Харківської області.