У США сказали, що не передаватимуть винищувачі F-16 Україні.

 

 

Паніку щодо цієї заяви прокоментував у програмі “Руно. Війна” на Апостроф TV  політолог та публіцист АНДРІЙ ПІОНТКОВСЬКИЙ.

Ми вже таке проходили, коли казали, що ПТРК Javelin не передаватимемо Україні, бо путін ядерну війну оголосить. Потім сказали, що передадуть, але стояти вони мають десь у західних областях, щоби їх не бачили. На жаль, це вічна картина.

У зв’язку з цим у Зеленського в одному з недавніх звернень до українців і Заходу прозвучало, я не побоюсь такого слова, роздратування. Він сказав, що вимагатиме і літаки, і далекобійні ракети, бо йдеться про життя людей.

Ми бачимо, що зберігається ще відмічена Залужним у вересні безкарність російських агресорів у вогневому впливі. Україна може стріляти з HIMARS на 80 км, і зараз відкрите питання, чи передали нам наземні бомби дальністю до 160 км, але навіть це на порядок поступається можливостям росії. Адже вони хваляться, що завдають ударів з акваторії Каспійського моря. Ось поки ще зберігається ця безкарність, гинуть люди у мирних містах.

Є можливість, що F-16 Україні передадуть після наступної зустрічі у форматі “Рамштайн”. Адже не дарма Резніков назвав цю лютневу зустріч “авіаційною”. Але цю проблему безкарності треба вирішувати тут і зараз.

Тут є дві різні цілі. Перша – це зброя перемоги, яка забезпечить виконання того сценарію, про який говорив Залужний в одному з інтерв’ю: “Я стою за 84 км від Мелітополя, і я готовий пройти цей шлях, я повалю російську оборону”. І він перерахував, що йому для цього потрібно і це Україні вже дають. Але без авіаційної підтримки такий масштабний наступ лише з бронетехнікою буде ризикованим.

Друга мета – захист мирного населення України. Путін вирішив повернути Україну до кам’яного віку, знищуючи інфраструктуру конвенційними ударами по українських містах. І поки Кремль не знатиме, що, вдаривши по Харкову чи Києву, не отримає удар у відповідь по Курську чи Москві, він продовжуватиме обстріли. І найбільш актуальним зараз є надання Києву далекобійних ракет.

Нічого нового путін придумати не може. Він має два-три місяці, поки обіцяну Заходом бронетанкову армаду, артилерійську зброю, можливо, з авіаційним прикриттям не передадуть генералу Залужному. Але ці два місяці путін максимально використовуватиме всі свої карти, а нових у нього немає. Наступ буде йти так, як зараз, але він не надає сильної стратегічної чи оперативної загрози для ЗСУ.

Піонтковський звертає увагу, шо навіть на будівлю генштабу рф “Панцир-С1” поставили.

І тут я хотів би підійти до головного, є такий полковник Ходарьонок. Він прославився тим, що фактично за кілька тижнів до широкомасштабної війни опублікував у досить лояльному уряду виданню статтю “Прогнози кровожерливих політологів”. Там він розклав по пунктах план путінського бліцкригу, який потім намагалися здійснити в Україні, і як військовий експерт пояснив, чому він провалиться. Але закінчив він її вже не суто військово-технічним, а політичним судженням. Він сказав, що ця війна буде злочином, що вона суперечить інтересам російського народу і краще б цим “кровожерним політологам”, які є авторами цього плану, викинути це з голови.

Це не випадкова стаття. Ходарьонок – відставний полковник генштабу, але як не буває колишніх чекістів, так не буває колишніх полковників. Я думаю, що це позиція значної частини військових експертів у генштабі. Ті, хто перебував на службі, не могли суперечити верховному головнокомандувачу, і, мабуть, полковнику Ходарьонку було доручено висловити цю думку. Я думаю, що ця точка зору досі підтримується значною частиною офіцерського складу генштабу рф.

А зараз Ходарьонок, якого ніхто не розстріляв після тієї статті, і він зберігся у ролі військового експерта, виконує дуже цікаву роль. У всіх російських пропагандистських шоу він увесь час кидає скептичні зауваження після кожного шапкозакидального виступу шалених скабеївських гостей. На одному з таких шоу він докладно говорив про розгортання систем ППО у Москві. Він сказав, що справді є небезпека і Москва вразлива, але ще вимовив такі слова Storm Shadow. Це назва британських крилатих ракет повітряного базування, що показує, що в генштабі рф знайомі з планами Великої Британії, а також Польщі, забезпечити Україну цими ракетами.

Це зможе вирішити проблему безкарності російських ракет краще ніж будь-які ATACMS. Американські ракети б’ють на 300 км, цього замало, щоб дістати до Москви. А британські ракети, хоча офіційно заявлена дальність 700 км, насправді можуть бити до 1000 км і атакувати будь-які цілі в російській столиці.