Як усім вже відомо, в тимчасово окупованому Севастополі 22 вересня було атаковано штаб російського Чорноморського флоту. Що цікаво, цей удар був здійснений з неочікуваного для ППО противника напрямку, і саме тому виявився влучним.

Про це 24 Каналу розповів ізраїльський військовий експерт Давид Шарп, який припустив, що під час атаки ракети зайшли на Севастополь з боку гір, в той час, як росіяни очікували їх з боку моря.

Місцевість в районі Севастополя специфічна, і традиційно удару по місту росіяни чекали з Чорного моря, звідти його легше відбити.

«А заходження ракет з незручної для систем ППО противника напрямку, де є «мертві зони» та де кількісно не вистачає систем протиповітряної оборони, завжди краще», – зазначив військовий експерт.

Завдання сторони, що атакує, створити російській ППО щонайбільше проблем. До того, як були завданні атаки на командний пункт Чорноморського флоту, а потім й штаб, відбулися системні удари на півдні Херсонської області та на узбережжі Криму.

Завдяки цьому були пробиті певні проломи у системі ППО росіян, і тільки тоді були здійснені удари по судноремонтному заводу, де були влучання у ВДК «Мінськ» та підводний човен «Ростов-на-Дону», а далі – удари по штабах.

«В цьому є закономірність: спочатку влучення по системах ППО, а потім по військових об’єктах. І коли є можливість застосувати ракети Storm Shadow та SCALP у найбільш незручний для противника спосіб, це здійснюється. І маршрути ударів – одна з головних складових у такому підході», – наголосив Шарп.

Це є комплексною операцією, успіх якої досягається системними діями. Адже, крім того, українські сили можливо використовували ще й цілі-пастки.

Росіяни заявляли, що збили в одному випадку 8 ракет з 10, а в іншому 5 з 6. В цих випадках, на думку військового експерта, вони ймовірно навіть не намагалися збрехати, як роблять це зазвичай. А коли запускають цілі-пастки, то їхнє ураження може бути сприйняте за успішне відбиття тривоги.

Також в момент атаки інші системи ППО, які розташовані ближче до фронту, намагаються одночасно атакувати ракети Storm Shadow протирадарними ракетами, щоб порушити функціонування або ж уразити крилаті ракети.

«В цьому сенсі велике значення має ще й розвідувальна складова, без якої теж неможливий успіх подібних комплексних операцій», – підкреслив Давид Шарп.

Додамо, що росіяни після цього атакували Одесу в ніч проти 25 вересня, заявивши про нібито «помсту» за удар по Севастополю..

Проте цей удар не став справжньою помстою за удар Збройних Сил України по штабу Чорноморського флоту в Севастополі напередодні, певен військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

    «Усі удари по території України розплановані наперед. Наприклад, для комбінованого удару дронами і ракетами цілі з’ясовуються та уточнюються за допомогою розвідувальної діяльності цілі. У цю діяльність входить як дія агентури на місцях, так і за допомогою віддаленої розвідки. Геолокації, координати. Виділяється боєкомплект, який доставляється до майданчика з носіями — порт або аеродром. Задаються координати, траєкторія польоту, ракети завантажуються на носій. Уточнюється завдання для екіпажів, проводиться дорозвідка, за необхідності вносяться корективи і т.д.», — розповів експерт.

Він переконаний, що такому поняттю як «помста» в планах у російських військ місця просто немає.

При цьому військовий оглядач також акцентував свою увагу на тому, що сили протиповітряної оборони (ППО) України відпрацювали на максимумі своїх можливостей, відбиваючи зазначену атаку російських окупантів, тому Кремль знову провалив свої спроби нашкодити Україні.