Українське командування переглянуло тактику дій ЗСУ через великі втрати, понесені в перші дні контрнаступу.  

Про це пише іноземне видання The Economist. 

Посилаючись на джерело в українському Генштабі західне видання пише, що Україна отримала лише 60 танків «Leopard», незважаючи на обіцянки про сотні. Також відзначається, що в української армії дефіцит машин для розмінування. 

«Ми більше не плануємо операцій, які передбачають великі втрати. Акцент зараз робиться на пригніченні противника: артилерія, безпілотники, радіоелектронна боротьба і так далі», — наголосив співрозмовник видання. 

Ще одна проблема – перевага Росії в небі. Через цю причину український генералітет намагався відтермінувати контрнаступ, наскільки це було можливо. 

«У нас просто немає ресурсів для фронтальних атак, до яких нас закликає Захід», — додав військовий на правах анонімності. 

Також зазначається, що у червні ЗСУ втратили чимало військової техніки, тому що окупанти були готові до оборони і замінували майже всі поля біля своїх позицій. Після цього українське командування змінило тактику і Сили оборони України почали діяти обережніше. 

Водночас, як зазначив військовий експерт Роман Світан в коментарі одному з українських ЗМІ, за останню добу на кількох напрямках наступу ЗСУ є позитивні зміни. Зокрема, просування наших військ є в районі Роботиного, Старомайорська й Андріївки. 
 
За його словами, завдання ЗСУ не заходити в населені пункти, а знищувати росіян.  

Світан зазначив, що росіяни пішли з Роботиного, але продовжують тримати його під вогневим контролем. ЗСУ перебувають у тій частині населеного пункту, яка потрібна для виконання бойових завдань. Загалом, помітно, що наші війська не збираються заходити в населені пункти, бо основна їхня задача – знищення росіян. 
 
Така тенденція простежується не лише на цьому напрямку, а й на інших. Саме на цьому напрямку наші війська рухаються східніше Токмака. Головний напрямок у бік Азовського узбережжя. Ну а найголовніше перерізати залізницю. 

ЗСУ вдалось просунутись на південний схід від Старомайорського. Крім того, на цьому напрямку окупованими лишаються Завітне Бажання та Старомлинівка, де зосереджена основна лінія оборони росіян. Нашим війська не потрібно заходити в Завітне Бажання, а можна продовжувати рух дорогою на Старомлинівку. 

У Старомлинівку так само ніхто заходити не буде. Одне зауваження від Світана. Цей напрямок правильніше називати Маріупольський, а не Бердянський. Можливо, наші війська рухаються не на саме окуповане місто, а трохи західніше, умовно до донецької Ялти. 
 
Нашим військам також удалось просунутися біля села Андріївки на Бахмутському напрямку. Однак і цей населений пункт ми обійдемо. ЗСУ дуже грамотно тиснуть на росіян без контактного бою й беруть населені пункти в напівоточення, виганяючи окупантів звідти. 
 
Так нашим військам, які наступають, удається зазнавати менших утрат, ніж росіянам, що перебувають в активній обороні. Вони витрачають значно більше сил і засобів для протидії українським військам. Такий варіант для нас дуже вигідний. 

В свою чергу військовий експерт Владислав Селезньов, головною проблемою російських окупантів на півдні називає незнання, де і коли атакуватимуть Збройні сили України. 

Також він заявив, що південний сухопутний коридор до Криму прикриває збірна солянка зі 105 тисяч російських військових, які хоча б за рахунок маси спробують зупинити Сили оборони. 

«Чи допоможе це ворогу? Сумніваюся. А що стосується перекидання підрозділів, то його мають оцінювати наші розвідувальні структури. Ключова ж проблема, з якою стикається ворог, — він не знає, де саме і в який проміжок часу атакуватиме українська армія», — заявив він. 

За словами експерта, на південному напрямку таких ділянок щонайменше чотири — район Василівки, Работиного, Урожайного та Вугледара (дві останні в Донецькій області, — ред.). 

«Час від часу на всіх цих ділянках пожвавлюються бойові зіткнення, і противник зобов’язаний буде реагувати», — додав Селезньов.