Антон Геращенко, заступник міністра внутрішніх справ, прокоментував оприлюднені нардепом Деркачем записи телефонних розмов Петра Порошенка з Володимиром Путіним. Він пояснив, звідки взялися ці записи.

Записи телефонних розмов президента України Порошенка з російським лідером Путіним робилися в Адміністрації президента для того, щоб точно зафіксувати, хто що кому сказав і про що домовилися. Про це заступник голови МВС Антон Геращенко повідомив у четвер, 9 липня, в ефірі телеканалу ZIK.

За словами Геращенка, записи робилися цілком легально. Таким чином забезпечувалося виконання всіх домовленостей і важливу інформацію неможливо було забути. У США є навіть закон, що зобов’язує фіксувати всі переговори президента, – сказав чиновник.

Ці записи просто потрапили в ненадійні руки, – сказав Антон Геращенко. Замміністра, втім, відмовився коментувати зміст розмов. “Хай судять виборці”, – сказав Антон Геращенко.

Нагадаємо, нардеп Андрій Деркач оприлюднив нові записи телефонних переговорів Порошенка за часів його президентської каденції. Деркач розповів, що Порошенко влітку 2016 року планував з допомогою українських спецагентів замінувати дорогу і опори на дамбі через озеро Сіваш, що могло спричинити екологічну катастрофу – затоплення сіл, що знаходяться поблизу. Групу диверсантів затримали спецслужби Російської Федерації. Байден нібито не підтримав Порошенка у цьому питанні, адже такі дії могли спричинити ескалацію ситуації. Байден наголосив, що збільшення ціни окупації для Росії має відбуватися виключно завдяки політико-дипломатичним зусиллям, а не військовим та підривним операціям.

Під час конференції було також оприлюднено записи розмови нібито Петра Порошенка із президентом Російської Федерації Володимиром Путіним від 30 квітня 2015 року. Порошенко на записах розповідає про те, як йому працюється на посаді президента, наголошуючи, що черги бажаючих зайняти його місце не спостерігається, на що Путін відповідає: “Даремно ви так думаєте. Україна – це цікава і красива країна”. В кінці розмови Порошенко вітає Путіна з 1 травня, і політики обмінюються фразами “Жму руку” (Порошенко) і “Обіймаю” (Путін).

За словами Деркача, записи згаданих розмов вдалося отримати завдяки журналістам-розслідувальникам. Він розповів, що не мав зустрічей із Офісом президента, але вже звернувся до ДБР та Генпрокуратурури: “Генпрокурор відкрила три кримінальних провадження. Думаю, по результатах сьогоднішньої пресконференції будуть відкриті ще”. Також Деркач зазначив, що вважає, що частина оточення президента Зеленського перебуває у змові із Порошенком.

На цих записах чути голоси, схожі на голоси Порошенка, Джо Байдена та Путіна. ASPI news також повідомляло, що записи нібито розмов Порошенка з Путіним у “Євросолідарності” оголосили фейком і “грубим монтажем”.