Залежність деяких членів НАТО від поставок енергоресурсів з Росії викликає занепокоєння Альянсу, про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє Reuters.

Ми стурбовані щодо енергетичної ситуації в Європі, оскільки вона демонструє вразливість надмірної залежності від одного постачальника газу, – сказав Столтенберг.

За його словами, саме це стало причиною того, що члени НАТО “погодилися щодо необхідності концентрації на диверсифікації поставок”.

Росія продовжує накопичувати військові підрозділи на тимчасово окупованих територіях України та біля кордонів. Ці військові приготування Кремль намагається використовувати для прямого шантажу США та НАТО, яким висуває ультиматум з вимогою гарантувати нерозповсюдження НАТО на схід та відмову країн Північноатлантичного союзу від своєї політики безпеки. 

Зазначимо, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан наступного тижня поїде до Москви та зустрінеться з президентом РФ Владіміром Путіним, головною метою він називає переговори щодо газу, про це Орбан сказав в інтерв’ю угорському Kossuth Radio.

Віктор Орбан розповів, що в умовах рекордних цін на енергоресурси Угорщина хоче підвищити свою енергетичну безпеку, збільшивши обсяги газу, що постачаються за угорсько-російським контрактом від вересня 2021 року.

Орбан відповів на закиди опозиції про те, що їде до РФ “за наказом Путіна”, сказавши, що угорцям “добре відомо, що нам не можуть наказати кудись їхати”.

Угорщина – суверенна держава, її уряд і лідери діють у суверенний спосіб, – сказав він.

Орбан зазначив, що на переговорах обговорюватимуть не тільки економічні питання, а й питання європейської безпеки.

Позиція Угорщини зрозуміла: ми зацікавлені у збереженні миру, – наголосив прем’єр.