Реальні доходи населення Росії вже п'ять років падають, що пов'язано з міжнародними санкціями проти Москви через анексію Криму.
Як написав економічний експерт Андрій Колесников в блозі для New Times, причиною нинішнього занепаду Росії також є Кримський міст.
"Замість острова Буяна в російської антинародній казці – півострів Крим. Там все це і зарито в Керченському мосту. Тут і казці кінець…", – написав він.
Економіст підкреслив, що іпотека – один з найважливіших інструментів управління країною поряд з продажем зовнішніх і внутрішніх загроз і прирівнянням маневрів на Донбасі і в Сирії до Великої Вітчизняної війни.
"Реальні доходи населення не можуть виринути з мінусовою площини п'ять років поспіль. Нічого не нагадує? П'ять років. Рівно стільки ми живемо з анексованим Кримом. Порушення міжнародних законів розв'язало руки в порушенні законів ринку.
Казці давно вже прийшов кінець. Її анестезуючу дію продовжили за рахунок Криму. Тепер всі росіяни розплутують плоди "животворящого" політичного клімату півострова Буяна. Економічні та історичні наслідки наступають поступово. У історії часу багато. Навіть більше, ніж у "довгої держави" Путіна. Хоч і голка в яйці, а яйце в качці ", – додав Колесніков.
Президент Росії Володимир Путін дуже боїться серйозної зовнішньої кризи, тому він займається розподілом грошей у резерви, про це вже повідомив економіст і соціолог Владислав Іноземцев. На його думку, на даний момент тільки сильна зовнішня криза може серйозно вплинути на економіку Росії.
"Все, що робить Путін і його команда — максимальне оббирання населення і перекладання грошей в резерви. Вони так роблять, оскільки думають, що люди зможуть впоратися з нинішніми труднощами самі. Це, напевно, правильний розрахунок, люди не будуть обурюватися і виходити на вулицю. Коли доходи падають по кілька відсотків на рік — це не той випадок, який провокує Майдан в Росії", — прояснив він.
Іноземцев додав, що зараз влада РФ підвищує податки і скорочує витрати на пенсії, щоб на випадок гігантського відтоку капіталу вони мали гроші "у кубушці".
"Серйозна зовнішня криза — це саме те, чого вони бояться і до чого готуються. Наскільки вона підірве позиції Путіна? Все залежить від часу. Якщо нафта впаде сильно і надовго, то це призведе до проблем у Росії" – резюмував він.