Стало відомо, коли українцям чекати на нові зарплати. В Україні середня зарплата в 2019 році зросте на 16%.

Якщо до кінця цього року в середньому українці зароблятимуть 10 тис., То за наступний рік доходи можуть вирости приблизно на 1,6 тис. грн. Про це йдеться в інфляційному звіті НБУ.

При цьому в 2020 році зростання складе вже 10%. Правда, разом з тим буде знижуватися і рівень інфляції.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

«На прогнозному горизонті очікується, що таке уповільнення продовжиться, зарплати будуть рости на 16% і 10% в 2019 і 2020 роках відповідно (або 7% і 5% в реальному вираженні). Загасання процесів трудової міграції та бюджетна консолідація будуть головними факторами уповільнення темпів зростання заробітних плат на прогнозному горизонті », – йдеться в інфляційному звіті НБУ.

Відзначається, що поступове насичення ринку праці в Польщі призведе до уповільнення міграційних процесів. Крім того, за прогнозами Нацбанку, Через жорсткої фіскальної політики в 2019 – 2020 роках зростання заробітних плат у державному секторі буде відбуватися досить повільно.
 
Раніше ми повідомляли, що у 2019 українців чекає підвищення зарплат, причому у всіх галузях економіки.

За даними рекрутерів, найбільше пощастить працівникам двох – аграрної та медичної.

Існує дуже серйозний попит на фахівців з сільського господарства з боку агрохолдингів, і в наступному році вони планують активно залучати працівників. Середні зарплати в галузі можуть досягти 20-25 тис.

Це підвищення окладів може стати рекордним за останні роки – складе 63%. І це при тому, що в 2018 році середній рівень зарплат в сільському господарстві і харчовій промисловості отже виріс майже вполовину: він перевищив 15 тис. Грн. і вирівнявся з заробітками в транспортній галузі та в закупівлях.

Схожа ситуація і в медицині: там також не вистачає фахівців, тому їх будуть заманювати новими окладами. За найбільш песимістичними прогнозами, в 2019 році зарплати підвищать на 44%, а за оптимістичними – на всі 60%. За підрахунками експертів, середній дохід людини в білому халаті досягне 18-20 тис. грн. Зрозуміло, все це стосується приватної медицини. При цьому максимальні доходи будуть набагато вище.