В інтерв’ю «Главреду» російський політтехнолог, публіцист Марат Гельман розповів про можливі внутрішні перевороти та назвав сценарії бунту в Росії.

«Насамперед на це здатна чеченська армія, якій все одно, куди йти. Так званий «російський світ» мало кому цікавий і точно він не цікавить мусульман. Їх головне – особиста відданість, інших мотивів немає. Причому вони віддані Кадирову, а не Путіну. Як тільки всередині Росії щось зміниться, вони одразу будуть готові діяти. Чеченці вже показали свої наміри, коли був скандал із будівництвом мечеті у Москві. Вони одразу заявили, що у разі чого піднімуться і вже завтра будуть у столиці», – розповів Гельман.

Експерт додав, що тут примітно, що Путін, який уже не довіряє нікому, раптом перейнявся правами людини в Чечні після побиття журналістів.

«Це результат пригожинського вояжу – всі люди, які здавались йому найближчими та лояльними, тепер під підозрою. Маніальна підозрілість – одне із слабких місць Путіна», – вважає Гельман.

Демарш російського генерала Івана Попова (з позивним “Спартак”), який поплатився посадою командувача 58-ю армією, свідчить про те, що в РФ може статися новий бунт, заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

“Насправді, це абсолютно позитивний процес: все, що ми могли припускати з вами: що там всередині маса конфліктів, немає єдності, монолітності, … всі готові один одному кинджал в спину всадити… і ось поповський демарш зараз … говорить про те, що ерозія абсолютна вже. Вона переростає в таку вже виразкову, внутрішню хворобу внутрішньополітичної еліти. А ці всі процеси будуть тільки швидко-швидко набирати обертів. Цього буде багато. У якийсь момент або армія, або структурні групи перехоплять владу в Росії”, – підкреслив він в інтерв’ю Юлії Латиніній.

При цьому представник ОП не виключає, що на чолі нового бунту в РФ може встати і сам відсторонений від посади Попов.

“Путін не є переговірником зараз між російськими елітами і глобальними елітами. … Зараз Путін виявився порожнім. І немає нічого з того, що створювало відчуття потужної держави, взагалі нічого. І є окремі суб’єкти, які бачать, що до них ставляться несправедливо. І вони розлючені. Ця розлюченість може бути реалізована не через бунт одинака, а бунт невеликої, але добре мілітарно навченої групи. Попов (внутрішньо я розумію, що не факт, що це буде Попов) може піти на це”, – додав Подоляк.

Росія стоїть на порозі великої смути. Трон під Путіним вже не просто хитається, а розлітається на друзки. Серед його оточення є ті, хто за слушної нагоди допоможе кремлівському диктатору відійти у вічність історії.

Про це 24 Каналу зазначив російський опозиціонер, публіцист, галерист, політтехнолог Марат Гельман. Він припустив обставини за яких це все може статися.

Власне життя, мабуть, найбільший страх, аби почати діяти. Точно так може бути і серед путінського оточення, яке лише з виду підтримує його.

Приклад Пригожина показує: щоб вони почали діяти, має бути загроза їхнього існування. Для того, щоб вони почали саботувати дії Путіна, треба щоб вони бачили, що їхній інтерес зникає,– сказав Гельман.

Він припустив, що стартом саботажу можуть бути перевірки та “чистки”, організовані Путіним. Ось тут хтось та й зрозуміє пряму загрозу своєму життю.

“Точно так, як гра Пригожина проти Шойгу прийшла в момент, що хтось натиснув на кнопку і в нього полетіла ракета. Так і з цими людьми буде”, – припустив політтехнолог.

Марат Гельман наголосив – варіантів як надалі розгортатимуться події маса. Можливо, першими саботаж влаштують так звані губернатори деяких областей. І якщо Путін захоче придушити його за допомогою армії, військові відмовляться йти проти населення.

“Ми можемо діяти, НАТО може діяти на розхитування ситуації. В ЗСУ мають розуміти, що голка, де смерть “Кощія” – це Севастополь. Тобто все це має бути з різних сторін: номенклатура зраджуватиме, ЗСУ наступатимуть, а Захід підтримуватиме санкціями і може перекупляти когось з оточення Путіна”, – додав публіцист.