На даний момент в Україні активно обговорюють нововведення, які вводить новий закон про мобілізацію. Однією з цих ініціатив є надання дозволу на мобілізацію умовно засуджених осіб на добровільних засадах.

У Міністерстві юстиції виступають за обов’язкову мобілізацію осіб, які мають судимість або перебувають у в’язниці за ненасильницькі злочини. Це також стосується порушників правил дорожнього руху, зазначає Денис Малюська.

Міністр юстиції впевнений, що можна спокійно призивати ув’язнених порушників правил дорожнього руху до Збройних сил України. Малюська пояснив свою позицію, зауваживши, що майже всі водії хоча б раз у житті порушували правила їзди.

Він визнав, що йому також траплялося порушувати правила та сплачувати штрафи, іноді без серйозних наслідків. Наприклад, двоє водіїв можуть проїхати на жовте світло, і у першого нічого не відбудеться, а другий потрапить у ДТП та отримає судимість.

За словами Малюськи, різниця між порушниками ПДР, які перебувають за ґратами, і тими, хто на волі, є невеликою з точки зору загрози для суспільства. Тому він не бачить перешкод для мобілізації «ДТПшників».

Раніше Мін’юст повідомив про значне збільшення кількості осіб, які можуть бути мобілізовані для військової служби. Відповідно до законодавства України, особи із судимістю на даний момент не можуть бути мобілізовані. Однак, якщо це буде виправлено, Збройні сили можуть отримати понад 50 тисяч осіб, які раніше мали судимість, але зараз перебувають на волі.

«Вони на вулиці. Вони гуляють. Вони працюють. Вони займаються звичним життя, але до армії їх ніхто не забирає з не зовсім зрозумілих мені мотивів. Таких людей щонайменше 50 тисяч. Тобто 50 тисяч людей, яких зараз можна спокійно мобілізувати і відправити на фронт за умови, що вони справді підлягають призову і не мають певних імунітетів», – розповів Малюська.