Раніше Володимир Зеленський запропонував російській стороні збільшити обсяги газу, який йде транзитом через Україну.

Пропозиція для Росії щодо транзиту додаткових обсягів газу зі знижкою – це правильний крок на підтримку Європи.

Таку думку висловив енергетичний експерт Геннадій Кобаль в ефірі телеканалу “Україна 24”.

За його словами, Україна таким чином показала добру волю і бажання співпрацювати й підтримувати Європу під час енергетичної кризи.

“Ця ситуація цікава, оскільки відбувається на тлі кризи в Європі, і на тлі того, що росіяни тиснуть на Європу, щоб швидко провести сертифікацію “Північного потоку-2″. У свою чергу, Україна пропонує вже – без затримок, хоч завтра збільшити вдвічі. Зараз ми поставляємо 86 млн (кубометрів на добу – ред.), ми можемо поставляти хоч 200 млн транзиту завтра… Тим більше, щоб нас не дорікали, що ми хочемо скористатися складною ситуацією в Європі, заробити гроші, ми готові зробити це дешевше в два рази”, – сказав Кобаль.

Експерт також сумнівається, що “Газпром” знайде контраргументи для Європи на пропозицію українського президента.

Нагадаємо, напередодні Україна запропонувала Росії знижку на поставку в Європу природного газу. Йдеться про обсяги, що перевищують договірні 40 мільярдів кубометрів на рік, які транспортуються з РФ через українську ГТС. За словами президента Зеленського, таким чином Україна хоче полегшити енергетичну кризу в регіоні. Він уточнив, що знижка може скласти 50%.

Як повідомляв УНІАН, голова правління “Нафтогазу” Юрій Вітренко вважає, що Росія навмисно скорочує транзит газу через Україну, щоб шантажувати Європу і змусити сертифікувати “Північний потік-2”.