Нещодавно президент Білорусі Олександр Лукашенко привітав ідею глави української держави Володимира Зеленського щодо переговорів у Мінську, а тепер стало відомо, що він прийняв пропозицію президента України відвідати Форум регіонів в Житомирі.
Про це розповів Надзвичайний і Повноважний Посол Білорусі в Україні Ігор Сокол, передає "Белта".
За його словами, в Білорусі не сумніваються, що після парламентських виборів в Україні, країни продовжать активно торгово-економічне співробітництво.
"Ми отримали ряд позитивних сигналів і від обраного президента України. Як ви знаєте, Володимир Зеленський запросив Олександра Лукашенка на Форум регіонів у Житомирі. Наш президент підтвердив свою участь. Це стане найважливішим заходом в двосторонніх відносинах", – сказав Сокіл.
Також посол нагадав про готовність Білорусі надати переговорний майданчик у разі розширення "нормандського" і "мінського" форматів, на чому наполягає Зеленський.
"Тобто авторитет мінського майданчика і нашого президента в даній ситуації дуже великі", – підкреслив дипломат.
Нагадаємо, Президент Білорусі Олександр Лукашенко 9 липня зустрівся з "державним секретарем союзної держави" Григорієм Рапотою, якому заявив, що у Білорусі з Росією "маса проблем".
Лукашенко акцентував, що вони з Путіним "відповіли на найголовніше питання, який, знаєте, підкидає з усіх боків (не знаю, з якою метою): увійде Росія до складу Білорусі або Білорусь до складу Росії чи ні".
"Ми відповіли, що цього сьогодні робити взагалі не потрібно. Навіть розмовляти на цю тему. І Путін на це питання відповідав. І я тим більше. Немає такої необхідності", – підкреслив Лукашенко.
"Треба вирішувати і поточні питання, яких у нас з Росією чимало. Наприклад, у нас сьогодні близько 80 підприємств закриті Россільгоспнаглядом або якимось там органом в Росії, а може бути, і урядом. Швидше за все, урядом. Закрито геть до поставок нашої продукції в Росію. Притому під надуманим приводом ", – заявив Лукашенко
"Або промислова кооперація, про яку ми багато говоримо. Або податковий маневр, який підкинули замість митних зборів, про які ми домовлялися, що їх взагалі в ЄАЕС бути не повинно. Не те що в Союзній державі. Або минули вже фактично терміни по переговорам на поставки природного газу і нафти на майбутнє. Купа питань. Які не вирішуються … ", – зазначив Лукашенко.
"Тому що без вирішення цих питань і розмовляти нема про що, з нашого боку. Тобто маса проблем", – констатував Лукашенко.