Україна не відмовилась від прохання до Сполучених Штатів надати касетні боєприпаси, включивши до нього бомбу повітряного базування МК-20, яку вона хоче використовувати для скидання з безпілотників.
Американські законодавці розповіли Reuters, що Київ закликав членів Конгресу чинити тиск на Білий дім, щоб той схвалив відправку зброї.
Крім того, 155-мм касетні артилерійські снаряди вже були запитані, заявили Джейсон Кроу та Адам Смітт, які є членами Комітету з питань збройних сил Палати представників.
Україна вважає, що касетні боєприпаси нададуть їй перевагу в боротьбі з військами РФ на сході і допоможуть зупинити атаки “людських хвиль”. Українські військові вважають, що вони мають кращу бронебійну здатність, ніж зброя, яку вони зараз скидають з БПЛА.
У виданні зазначається, що виробництво MK-20 було припинено в 2016 році, проте на американських військових складах знаходиться більше 1 мільйона таких.
Хочемо додати: Болгарська зброя на мільярди доларів надійшла в Україну через інші країни за останні два роки, причому Україні й Болгарії навіть не довелося погоджуватися на жодну пряму угоду ще до війни. Тільки за 2022 рік Болгарія опосередковано експортувала в Україну зброю на суму щонайменше $1 млрд.
Про це свідчить розслідування, проведене EURACTIV Bulgaria.
З початком російського вторгнення в Україну тодішній заступник прем’єр-міністра та міністр економіки Болгарії Корнелія Нінова заявила, що не допустить експорту болгарської зброї до України – вона це сказала через чотири дні після початку вторгнення.
З самого початку російського вторгнення відправка зброї в Україну була каменем спотикання між русофільськими і прозахідними партіями в Болгарії.
Після відправлення кабінету Нінової у відставку у липні 2022 року болгарський парламент переважною більшістю голосів ухвалив рішення про надання військової допомоги Україні зі складів болгарської армії. Президент Румен Радєв, який був категорично проти цього рішення, був змушений погодитись, проте пізніше оголосив, що більше не схвалить жодних постачань зброї.
Наразі болгарські компанії не відправляють зброю та боєприпаси безпосередньо Україні.
«За період з 24 лютого 2022 року до 19 січня 2023 року на розгляд до Комісії експортного контролю не надходило жодної заяви про укладання зовнішньоторговельних угод з українськими компаніями та державними установами, і, відповідно, за цей період дозволи на експорт не видавалися», – заявили у міністерстві економіки Болгарії.
Нагадаємо, військовослужбовці Повітряних сил Збройних сил Німеччини проводять тактичну підготовку українських військових на системі ППО IRIS-T (Infra-Red Imaging System – Tail/Thrust Vector controlled SLM).
Про це у Facebook повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України. “Вони спираються на свій досвід роботи з подібними системами, які вже були введені в Збройні Сили Німеччини. Для цього моделюється використання системи за допомогою загальних сценаріїв”, – йдеться в повідомленні.
В Генштабі зазначають, що щодня Україна зазнає атак російської авіації, а цілями окупантів є населені пункти, критична інфраструктура, така як електростанції та мости, а також війська в районах їхньої дислокації.
“Систему озброєння IRIS-T SLM (Infra-Red Imaging System – Tail/Thrust Vector controlled Surface Launched Medium Range – зенітні ракети з інфрачервоною головкою самонаведення та керованим вектором тяги середньої дальності) можна розгорнути проти широкого спектру загроз, включно з повітряними загрозамии, такими як дрони, літаки, вертольоти або крилаті ракети”. – сказано в повідомленні.
В Генштабі зазначають, що система IRIS-T SLM доставлена в Україну та використовується Збройними Силами України для захисту населення та критичної інфраструктури від російських авіаударів. Вона інтегровані в існуючі системи протиповітряної оборони і тепер можна боротися з іншими загрозами з повітря.