Екстрена сесія Європарламенту по Україні розпочалася з рішучого засудження військової операції РФ.
Європарламент майже хвилину аплодував Зеленському перед і після його виступу.
Що ж Зеленський сказав Європарламенту: ключові тези
- Ми віддаємо сьогодні за цінності, за права, за свободу, просто за бажання бути рівними, такими самими, як ви, — ми віддаємо наших найкращих людей, найміцніших, найсильніших українців.
- Є такий вираз: український вибір Європи. Я б дуже хотів, щоб сьогодні прозвучав від вас вибір Європою України.
- Харків сьогодні. Десятки жертв — ось така ціна свободи. Ми боремося просто за свою землю і за свою свободу. І ніхто в нашу свободу і в нашу державу не зайде.
- Ніхто не зламає нас. Ми сильні. Ми українці.
- Ми хочемо, щоб наші діти жили. Вчора 16 дітей загинуло. І знову Путін скаже, що це якась там операція і вони б’ють лише військовій інфраструктурі? Де наші діти, на яких військових заводах вони працюють?! На яких ракетах вони, на яких танках?!
- Ми боремося за наші права, свободи, за життя. А зараз ми боремося за виживання. І це найголовніша наша мотивація. Але ми боремося і за те, щоб бути рівноправними членами Європи.
- Сьогодні ми всім показуємо, що ми такі і є. З нами Європейський Союз буде точно міцнішим. Без вас Україна буде самотньою.
- Ми довели свою силу. Ми довели, що ми такі самі, як ви. Доведіть, що ви разом з нами. Доведіть, що ви нас не відпускаєте. Доведіть, що ви дійсно європейці.
- І тоді життя переможе смерть, а світло – темряву.
Дипломати десятків країн покинули зал Ради ООН з прав людини перед виступом міністра закордонних справ Росії Сергєя Лаврова — таким чином вони висловили знак протесту проти російської війни в Україні.
“Ці складні часи показали – саме Україна може об’єднати Європу. Саме Україна може показати, як потрібно боротися за свою землі і як треба перемагати. Сьогодні дві крилаті ракети вдарили у Харкові по найбільшій площі Європи – по площі Свободи. Десятки жертв. Ось така ціна нашої свободи. Промова президента – потужна і чітка. Ми платимо дуже велику ціну за свободу. Європа бачить це і повинна саме зараз приймати рішення. Україна – це Європа! Ми зараз, як ніколи, потребуємо підтримки. Європа вже робить перші кроки! Разом до перемоги!” – охарактеризував все, що відбувається зараз в Україні та світі нардеп Гончаренко.
Європейський парламент визнає європейську перспективу України та працюватиме над тим, щоб Україна отримала статус кандидата на членство — президентка Європарламенту Роберта Метсола.
“Тому що ми хочемо, і ми повинні зустріти майбутнє разом”, – зазначила політкиня.
Президент Євроради Шарль Мішель закликав накласти на РФ «найсерйозніші санкції», обмеживши використання резервів Центробанку РФ, кошти олігархів, Володимира Путіна, Сергія Лаврова.
«Ці санкції також дорого коштуватимуть нам – і це буде ціною, яку ми заплатимо за наше майбутнє», – зазначив він.
Українці несуть полум’я свободи для всіх нас – голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн виступила з промовою у Європарламенті:
- Вони показують надзвичайну хоробрість.
- Вони захищають своє життя.
- Але так само вони б’ються за універсальні цінності. Вони не бояться вмирати за них.
Також до Європейського парламенту внесено проект резолюції, що класифікує Росію як «державу-ізгой» через вторгнення в Україну Відповідно до проекту, підтриманого більшістю парламентських фракцій, пропонується розширити санкції «з метою стратегічного ослаблення російської економіки та промислової бази, особливо у частині військово-промислового комплексу».
Йдеться про скорочення імпорту нафти і газу з Росії та повне виключення Росії та Білорусі із системи міжнародних платежів Swift. Порти ЄС також мають бути закриті для російських судів, а морське сполучення з Росією має бути припинено.
Резолюція Європарламенту, яка, як очікується, буде ухвалена 1 березня, не має обов’язкової сили.
Все буде Україна! Ще трішки. Перемога за нами!