На Заході ширяться різні думки щодо термінів закінчення війни в Україні. За останнім прогнозом з Німеччини війна може тривати ще до 2032 року.

Річ у тім, що навіть повернення до адміністративних кордонів 1991 року не гарантує моментне закінчення війни. Бойові дії можуть тривати й надалі на певній території.

Це пояснив Роман Світан – військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ.

Як відомо, глава ситуаційного центру з питань України при Міноборони Німеччини заявив, що війна проти Росії може тривати ще 9 років – до 2032 року. За словами генерал-майора Крістіана Фройдинг, Німеччина готова допомагати Україні протягом усього цього часу.

«Є два етапи закінчення війни. Основний – коли ми знищимо російську армію, найімовірніше, це буде наступного року. Вийдемо на адмінкордони. Далі нам доведеться укріплювати їх, оскільки Росія розвалюватиметься і вивергатиме хвилі збройних агресивних людей, які можуть рухатись в бік Заходу», – наголосив Роман Світан.

На думку військового експерта, не потрібно буде скасовувати воєнний стан у деяких прикордонних з Росією областях: Чернігівської, Сумської, Харківської, Донецької та Луганської. Ба більше, воєнний стан там варто утримувати протягом навіть 10 років, розгорнувши армію вздовж кордонів.

«Цих 10 років розвалювання Росії буде небезпечним для нас, ще триватимуть бойові дії. Якраз про це говорять наші партнери. Вони це передбачають та планують. Вже й в політикумі США звиклись до думки, що Росія розпадатиметься на національні кластери», – зазначив Світан.

Розпад Росії може бути не таким, скажімо, «безкровним», як це було із Радянським Союзом. Може вилізти чимало проблем та питань, зокрема прикордонних. В це згодом може втрутитись та вирішувати й ООН.

Додамо, що свою думку, коли закінчиться війна в Україні, висловив і військовий експерт Олег Жданов.

Він заявив, що зараз у світі є лише дві людини, які більш-менш точно можуть відповісти на це запитання.

«Це – Путін та Байден. Для нас, звичайно, важлива відповідь від президента США Джо Байдена», — наголосив він.

Та додав, що США, мають свій погляд на перебіг цієї військової кампанії.

«І я думаю, що у них є якийсь сценарій цієї війни, якого вони дотримуються. Тому вони так дозовано дають нам зброю, щоб не допустити швидкого та повного розгрому Російської Федерації на полі бою. А виходячи з такого міркування, можна зробити висновок, що, найімовірніше, США будуть тягнути до старту передвиборчої кампанії Джо Байдена. А це – кінець весни та початок літа 2024 – початок виборчих перегонів у США. Ось на цю дату я б орієнтувався, щодо можливого часу закінчення війни», — продовжує експерт.

Жданов також поділився, якими можуть бути інші сценарії розвитку подій.

«Є і інший сценарій. Їх навіть декілька. Перший – це зміна військово-політичного керівництва Росії – усунення Путіна та його оточення від влади. Зміна політичного клану може призвести до того, що для відновлення міжнародного статусу Росії та зняття санкцій, нове політичне керівництво цієї країни може піти на таку поступку, як повне виведення військ з території України. Це дуже ймовірний варіант. Ще один варіант, який менш ймовірний, бо він не повністю залежить від нас – це розгром російських військ на території України. З цього сценарію я би взяв більшу половину, а саме вихід на Азовське узбережжя. Чому? Бо вихід туди, фактично повертає нас у ситуацію 23 лютого 2022 року, до початку вторгнення. І вже далі все це може спровокувати у РФ низку незворотних процесів, які знову ж таки можуть призвести до виводу російських військ з території України», — підсумував експерт.