Президент Володимир Зеленський заявив, що кожен пройдений кілометр під час контрнаступу коштує життя наших військових.
Під час інтерв’ю El Mundo він зауважив, що для України найбажаніший результат – звільнити свою територію, але зберегти свій народ.
“Якщо поля заміновані, ми не можемо відправити наших солдатів вмирати. У реальному житті, на жаль, ціна дуже висока, а життя наших військових дуже дорогі. Люди – не ресурс, як для Росії, а найбільший наш скарб”, – наголосив Зеленський.
Президент додав, що Силам оборони потрібен час. Хоча, інколи і його в українських військових немає. Він нагадав, що вже були випадки, коли контрнаступ доводилося зупиняти через те, що артилерія прибувала дуже пізно.
“У нас були проливні дощі, які сповільнили прогрес. Партнери доставляли зброю повільніше, ніж очікувалося, і для нас важливо мати всю зброю перед початком. Ця осінь у нас вже була. Довелося зупинити наступ, бо артилерія прибула надто пізно, – пояснив Зеленський. – Головний двигун – наші військові, і вони щодня наступають. Я віддаю перевагу, щоб він тривав два місяці і щоб тисячі людей померли, чи щоб він тривав чотири місяці і щоб померло менше людей? Життя людини – це найголовніше” – підкреслив президент.
Й справді, Україна не використовує більш агресивну тактику ведення бойових дій, як це робить противник, адже цінність життя для нас головна. І те, що контрнаступальні дії проводяться повільнішими темпами підмічають і лідери іноземних країн. Так нещодавно адміністрація Байдена визнала, що ранні етапи контрнаступу України тривають повільніше, ніж вони очікували. Однак США будуть далі допомагати Україні.
Про це заявив координатор зі стратегічних комунікацій у Раді національної безпеки США Джона Кірбі.
Зазначається, що Сполучені Штати продовжуватимуть надавати підтримку Україні у формі навчання, обладнання та консультацій для успішного контрнаступу ЗСУ.
“Ми перебуваємо в постійному контакті, як я вже сказав, з нашими українськими колегами”, – сказав Кірбі.
Він зазначив, що українська сторона тримає США у постійному курсі, а Штати й далі робитимуть все, що б допомогти ЗСУ в контрнаступі.
“Я маю на увазі, що ми продовжуємо надавати їм підтримку, поки вони пробиваються через ці наступальні операції, але куди вони йдуть і як швидко вони йдуть, це насправді вирішувати їм”, – зазначив він.
Щодо контрнаступу Кірбі визнав, що українські сили “досягнули певного прогресу – і вони самі говорили про те, що це не так багато, як їм хотілося б, але знову ж таки, ми зосереджені на тому, щоб переконатися, що вони мають те, що їм потрібно, і буде продовжувати це робити”.
“Сам президент Зеленський публічно виступив, сказавши, що це відбувається повільніше в деяких областях, ніж йому хотілося б. Він головнокомандувач. Він має право приймати рішення і віддавати накази.
Як я вже казав раніше, росіяни багато інвестували за останні шість, вісім місяців в оборонні можливості. У деяких випадках вони мають по три лінії оборони у глибину. Коли я кажу три лінії, я маю на увазі милі, і милі, і милі в глибину, і три великі лінії оборони.
Вони знали, що українці збираються повертати територію навесні і влітку, і вони працювали над підготовкою до цього”, – додав Кірбі.
Він також нагадав, що з точки зору військової справи вести наступ важче, ніж оборонятися.
І те, що українці зіткнулися з добре підготовленою обороною росіян, трохи сповільнило їх.