За останні два тижні росіяни збільшили потужність обстрілів Херсонщини. Позаяк окупанти розуміють, що «сіра зона» на території області поступово збільшується й скоро сягне свого піку.

Тоді ворогу доведеться продемонструвати «жест доброї волі». Про це  розповів військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.

На лівобережній Херсонщині є певна «сіра зона». Це означає, що росіяни мають досить велику за площею неконтрольовану ділянку. Тобто «сіру зону», яку не контролюють ні росіяни, ні українські військові.

«Найцікавіше те, що будь-яка «сіра зона» колись змінить своє забарвлення і ми це також дуже добре розуміємо», – сказав Коваленко.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

Зазначимо, на лівому березі Херсонської області «сіра зона» збільшилася настільки, що скоро сягне населеного пункту Олешки. А це, за словами Коваленка, максимальна площа «сірої зони» й окупанти це розуміють. Тому ворог активізувався, аби продемонструвати повну бойову готовність.

Ця бойова готовність підкреслює лише те, що вони розуміють – найближчим часом їм доведеться демонструвати «жест доброї волі», – наголосив Олександр Коваленко.

Зазначимо, й те, що в Херсонській області окупантам не вистачає сил утримувати позиції, тому вони будуть відступати. Такий прогноз озвучив в ексклюзивному інтерв’ю українським ЗМІ військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан.

«Дуже погана позиція росіян для оборони – Запорізький та Херсонський напрямки. Там практично неможливо утримати в режимі будь-якої оборони. Армія розтягнута вздовж узбережжя Чорного та Азовського морів із глибиною фронту 100 км та шириною близько 500 км. Неможливо втримати, тому росіяни, швидше за все, там відходитимуть, керовано утримуючи наші наступальні частини», — вважає Світан.

В свою чергу полковник СБУ Роман Костенко розповів, що на півдні не з’явилося сухих районів унаслідок підриву РФ Каховської ГЕС, які дозволили б українській армії ними рушити. Тоді як раніше експерт BILD Юліан Рьопке стверджував, що така нагода може випасти вже найближчим часом.

Костенко констатував, що противник намагається повертатися на свої старі позиції, враховуючи потік води. Нічого поки з просуванням тією місцевістю не можуть зробити й ЗСУ.

«Останнім часом вода сходить: нижче Каховської дамби русло вже сформувалося, вище Берислава — ще формується. Противник справді на деяких своїх напрямках повертається на свої старі позиції, де є можливість, і далі продовжує обстрілювати місто. Не з’явилося якихось посушливих районів, через які можна було або нашим Силам оборони, або армії противника перейти. По факту — характер дій не змінився, все залишилося так, як було», — підсумував Костенко.

Він зауважив, що наразі оборона відбувається по Дніпру: противник маневрує, виходячи з того, як вода сходить, — займає позиції повище, щоб контролювати більшу частину території, яка висохла.

Своєю чергою, представниця ОК «Південь» Наталя Гуменюк в ефірі телемарафону зазначила, що росіяни під час повернення на старі позиції зіштовхуються з перешкодами у вигляді своїх же мін.
Велика вода» розкидала російські мінні загородження, які російські окупанти намостили вздовж лівого берега. «Їм доводиться розміновувати територію перед тим, як повертатися. До того ж їх робота ускладнюється поширенням кишкових інфекцій», — цитує Гуменюк видання «Радіо Свобода».

За її словами, російським військовим на лівому березі нині «складно, тому що в них перебої з питною водою дуже великі, а логістика в них не убезпечена».