Цивільне населення на сході України та в окупованому Криму потребує негайного захисту на рівні Міжнародного суду ООН.

На цьому наголосила глава делегації України у Міжнародному суді ООН, заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль на слуханнях у справі за позовом України проти Росії у середу у Гаазі, повідомляє Корупція.Інфо

"Цивільне населення в Україні, зокрема, у східній Україні та в окупованому Криму, є надзвичайно вразливим та потребує негайного захисту суду", – наголосила глава української делегації.

Популярне: От заживемо: Розенко сказав які будуть пенсії і зарплати з 1 травня

Відтак, зазначила вона, під час слухань українська сторона чітко показала, що ситуація в Україні залишається небезпечною і потребує негайного правового втручання з боку Міжнародного суду ООН з метою захисту українців.

Зеркаль нагадала, що Україна звернулася до суду, щоб припинити фінансування тероризму та культурні чистки з боку Росії на українській території.

"Російська Федерація повинна припинити усі постачання з території РФ грошей, зброї, техніки, обладнання, а також підготовку особового складу угруповань, які беруть участь у терористичній діяльності проти цивільного населення на сході України", – звернулася Зеркаль до Міжнародного суду ООН.

Стосовно Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, Зеркаль наголосила, що РФ повинна припинити акти політичного і культурного тиску проти кримськотатарського народу, а також українців на території окупованого Криму.

Як відомо, 6-9 березня у Міжнародному суді ООН проходять слухання у справі за позовом України проти Росії.

Україна у Гаазі обвинувачує Росію у порушенні двох міжнародних конвенцій – Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Нинішні слухання присвячені поданому Україною запиту про введення тимчасових заходів, спрямованих на запобігання продовженню порушень з боку Росії протягом розгляду справи по суті.