Олександр Лукашенко і Володимир Путін провели досить емоційну розмову в рамках свого візиту до Пекіна.
Зазначається, що Лукашенко під час закордонного візиту в китайську столицю шукав можливість поговорити з Путіним: "Володимир Володимирович, нам би поговорити".
У певний момент поруч із Путіним опинився Нурсултан Назарбаєв і переконав його вислухати голову Білорусі.
За інформацією ЗМІ, Лукашенко провів із Путіним вельми емоційну коротку бесіду в присутності першого президента Казахстану. Однак діалог "не пішов" – Лукашенко втратив самовладання, рознервувався, жбурнув стілець, і разом із сином Миколою залишив конгрес-центр, у якому відбувалася зустріч.
ЗМІ повідомляють, що Лукашенко, не заїжджаючи до готелю, одразу попрямував в аеропорт. Для позапланового вильоту літака президента Білорусі відклали десятки рейсів.
Відомо також, що голова КНР Сі Цзіньпін нібито був змушений перервати міжнародну зустріч для з'ясування ситуації, що склалася. Він зателефонував Лукашенку, однак абонент не відповів.
Останні півроку відносини Білорусі і Росії йдуть по кривій. Те Олександр Лукашенко і Володимир Путін обмінюються взаємними уколами і публічними претензіями одна до одної. Те близькі інсайдери до Кремля оголошують про те, що формат союзної держави вирішене і восени світ побачить нове державне утворення між Мінськом і Москвою. Зараз крива знову різко пішла вниз: відносини між країнами різко погіршилися.
На тлі загострення з Росією Лукашенко посилено шукає союзників, які б йому могли допомогти в протистоянні з РФ. На Європу і США в цій ситуації він покластися не може: війна РФ з Україною показала, що крім декларацій західні країни боятися робити серйозні кроки щодо Москви. Тому Мінськ вирішив зробити ставку на Пекін.
Показовими в цьому плані реверанси і заяви того ж Лукашенко на цьому ж недавньому саміті в Китаї.
«Китай завжди може розраховувати на нашу підтримку в будь-якій сфері, як і ми завжди впевнені в підтримці з вашого боку», – заявив Лукашенко на зустрічі з главою КНР Сі Цзіньпіном.
На що китайський лідер недвозначно натякнув, що повністю буде підтримувати чинного главу Білорусі: «Я знаю, що в наступному році у вас відбудуться президентські вибори. Упевнений, що білоруський народ зробить правильний вибір … ».
Таким чином, за допомогою дружби з Китаєм Мінськ сподівається убезпечити себе від тиску Кремля і спроб силою завести Білорусь в Союзну державу, позбавивши її суверенітету і незалежності.