Росіяни масово відмовляються виконувати завдання на лівому березі Херсонщини. На їхню думку, це самовбивча місія, тому в армії РФ назріває справжній бунт проти командирів та міністра оборони, які змушують їх іти в атаки.

Депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань розповів про російського військового морпіха, який відмовився виконувати бойове завдання на лівому березі Дніпра. Його затримали і, за словами депутата, окупант наразі перебуває у СІЗО.

«Такі повідомлення були і раніше, тому що багато хто розцінює таке бойове завдання на лівий берег, як квиток в один кінець. Фактично навіть евакуацію дуже складно забезпечити. Річка Дніпро є такою природньою фортифікаційною лінією, яку особливо у осінньо-зимовий період перетинати складно і вона знаходиться, як на долоні», – пояснив він.

Наші військові успішно використовують безпілотні літальні апарати (БПЛА) для проведення розвідки та ліквідації особового складу і техніки противника на даному напрямку.

Російський противник не відступає від своїх планів відновлення втрачених позицій, зокрема в Херсонщині. Проте українські захисники продовжують стримувати їх, не зважаючи на складні погодні умови.

«Наші хлопці відбивають атаки, які (тривають) постійно. Російські окупанти (б’ють) по цих плацдармах. Ми бачимо щоденні повідомлення і зведення скільки відбито атак. Десяток атак мінімально на день роблять окупанти, але наші морпіхи там їх знищують і військову техніку, яку окупанти направляють саме на ці плацдарми разом з атаками. Ми розуміємо, неймовірно високу ціну – життя наших хлопців, морпіхів, які знаходяться на цих плацдармах», – додав Сергій Хлань.

Тим часом українська розвідка поділилася новим перехопленням. На записі можна почути, як окупант жаліється, що його все дістало, а також просить іншого росіянина забрати його.

Загарбник повідомив, що половина його батальйону вчинила дезертирство. Окупанти відмовились від участі в бойових діях і залишили свої позиції у лісі, інформацію про це він дізнався значно пізніше. Це призвело до того, що йому було висловлено докори росіянами, які вважали, що він не контролює ситуацію.

Крім того, окупант намагався пояснити як собі, так і співрозмовнику причину неуспіхів цього батальйону на фронті.

«Людина командувач, я так зрозумів, округу, Волков – ментівська людина. Чому немає успіху – він сказав, що третій батальйон повністю відмовився брати участь (у бойових діях)… і зараз наш третій батальйон просто кінчений для всіх та для всього округу», – сказав російський військовий.

Окупант також додав, що після цих подій інші російські військові почали цькувати цей батальйон.Українська розвідка нагадала окупантам та колаборантам про відповідальність. За кожен здійснений проти нашої країни воєнний злочин буде справедлива відплата.

Також російське командування абсолютно не турбується про здоров’я своїх підлеглих.
За інформацією Головного управління розвідки (ГУР), позбавлення базових медичних потреб цивільного населення у поневолених регіонах України та переведення лікувальних закладів під військові потреби окупаційної армії Москви не призвело до очікуваного результату. За розвідкою, російське командування вирішило відмовляти у лікуванні легким пораненим.

Окупанти, які отримали легкі поранення, отримують медичну допомогу «сяк-так». Тим, у кого середнього ступеню поранення, також надається допомога, але ті, хто отримав важкі поранення, відправляються в Росію через відсутність необхідного обладнання та кваліфікованих спеціалістів. ГУР відзначає, що не всі доїжджають до місць призначення.

У розвідці розповіли про ще одну гостру проблему для армії противника. Йдеться про передбачені після поранень реабілітаційні відпустки для окупантів. Так, факти неповернення з «реабілітації» зумовили рішення скасувати такі відпустки взагалі. Це – ще один метод, яким російське окупаційне командування намагається припинити масове дезертирство.